تحریم ها و...

برای تحریم‌ها دعا کن
 
معصومه پاکروان
 
از آنجایی که بحث شیرین ویژه‌خواری این روزها دوباره بر سر زبان‌ها افتاده، و ویژه‌خواری با سرمایه‌داری ارتباط ویژه دارد، تصمیم گرفتیم قوانین ثبت‌نشده‌ای از سرمایه‌داری را در اختیار شما بگذاریم:
قانون اول – رفاقت را سرمایه کن: باید با آدم و عالم رفاقت کنید و اصلاً خودتان را تافته‌ جدابافته ندانید. رفاقت را نه به چشم «مرام و معرفت»، بلکه به چشم تهدیدهایی ببینید که قرار است تبدیل به فرصت شوند. هر کدام از این رفقا ممکن است شما را زمین بزنند و جوری هم زمین بزنند که دیگر از جایتان بلند نشوید. باید حواستان را جمع کنید.
قانون دوم – سرمایه را انباشت کن: دوزار دوزار جمع کنید. البته دوزارِ یک سرمایه‌دار، با دوزار یک فرد عادی فرق می‌کند. دوزار یک سرمایه‌دار، توانایی مبادله با کل هیکل و زندگی یک آدم معمولی را دارد.
قانون سوم – انباشت را پنهان کن: هیچ کس نباید بفهمد شما چقدر درآمد دارید. اگر هم خدایی نکرده لو رفت، خودتان را بزنید به آن راه. مثلا اگر کسی پرسید: «بگو از کجا آوردی؟» ننه من غریبم بازی دربیاورید و بگویید «سرباز بودم، واسه فلان مسئول کار می‌کردم.» یا دست‌های پینه بسته خود را نشان دهید. کلا پروپاگاندا کنید و بحث را عوض کنید.
قانون چهارم – خودت را وصل کن: سعی کنید سوراخ اقتصادی را پیدا کنید و پیشنهادهای باشرمانه و بی شرمانه بدهید. مثلا بگویید بلدید نفت بفروشید، یا پول نفت را سر سفره مسئولان بیاورید (که آنها ترانزیتش کنند سر سفره مردم).
قانون پنجم – زیاد دعا کنید: دعا کنید هیچ مذاکره‌ای در هیچ کجای دولت دنیا به نتیجه نرسد. دعا کنید همه جای دنیا جنگ باشد. دعا کنید تحریم‌ها را برندارند. دعا کنید محدودیت‌های اقتصادی چند برابر شود.
/ 0 نظر / 27 بازدید