شغل‌های عجیب در المپیک 2012

تهران امروز: در این بازی ها که امسال در لندن برگزار خواهد شد نکات جالب توجهی می توان یافت که لذت تماشای مسابقات را دوبرابر می کند.

شاید همه تصور کنیم که ورزشکارانی که در این مسابقات مهم شرکت می کنند، ورزشکاران حرفه ای هستند که همه وقت خود را به ورزش کردن اختصاص می دهند اما جالب است که در این دوره از مسابقات برخی از ورزشکاران شغل هایی دارند که چندان به رشته ورزشی آنها ربطی ندارد. با این حال آنها همه تلاش خود را به کار می برند تا در مسابقات المپیک بهترین نتایج را کسب کنند.

با چند تن از آنها آشنا می شویم:

لانس بروکس

«لانس بروکس» در رشته پرتاب دیسک فعالیت می کند. این آمریکایی 28 ساله یک کارگر ساختمانی است که بعد از هر 12 ساعت کار، دو ساعتی را در یک باشگاه محلی به تمرین می پردازد. «بروکس» شغل های مختلفی را تجربه کرده است. خودش می گوید وقتی در یک کافه مشغول کار بوده است با «استیو دیترمونت» مربی پرتاب دیسک آشنا می شود و این مربی وقتی استعداد او را می بیند از او می خواهد این رشته را به صورت جدی دنبال کند. «بروکس» با برنده شدن در مسابقات انتخابی المپیک حالا جواز این بازی ها را در دست دارد و مطمئن است که عضلاتش که براثر کار ساختمانی قوی شده اند به کمک او خواهند آمد تا بتواند نتایج مناسبی از این بازی ها به دست بیاورد.

«چاس بتس» دیگر ورزشکار آمریکایی و کشتی گیری 25 ساله است که بیش از هر چیز خود را یک طراح می داند. با جست وجو در اینترنت می توان وب سایت طراحی او را با یک معرفی کوتاه پیدا کرد. وی وقتی طراحی نمی کند، کشتی می گیرد. پدرش او را وقتی پنج ساله بود، با کشتی آشنا کرد. بتس اگرچه در بازی های پکن نتوانست سهمیه المپیک بگیرد اما این بار در مسابقات انتخابی 2012 توانست جواز شرکت در بازی های لندن را به دست بیاورد.

اوریج بوتا

«اوریج بوتا» دونده ماراتن نروژی یک سرایدار است که بین شیفت های کاری تمرین می کند. وی برای فرار از سرمای شدید زمستان های نروژ در تونل های فاضلاب زیرزمین تمرین کرده است! تمرین های این دونده اتیوپیایی الاصل بالاخره نظر «ارلینگ آکسلند» مربی دو ماراتن را جلب کرد. «بوتا» صبح ها به نظافت دفاتر مشغول است. در بین شیفت هایش تمرین می کند، بعد از ظهرها وظیفه تمیز کردن یک دبیرستان را بر عهده دارد و بعد از آن به خانه می رود تا با پسر 9 ماهه اش بازی کند.

منبع : سیمرغ

بازنشر : ایران گران

مجید کرامتی مقدم ; ۳:٥٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱