عکس/ کشف‌ یک‌حیوان‌ عجیب‌در سوریه

اخیرا تصویری از یک حیوان عجیب در ریف حلب منتشر شده است که گمان می رود گورکن باشد که در منطقه تل رفعت واقع در ریف حلب کشف شده است. برخی کارشناسان می گویند این حیوان مانند روباه است، اما از نظر ژنتیکی پیشرفته است.آنها معتقدند که علت این امر کثرت اجساد تجزیه شده و ژنتیک آنهاست.

مجید کرامتی مقدم ; ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩۳

افرادی که اطلاعات کافی از بورس ندارند چگونه در بازار سرمایه گذاری کنند؟

افرادی که اطلاعات کافی از بورس ندارند چگونه در بازار سرمایه گذاری کنند؟/ صندوق‌های سرمایه گذاری برتر ایران را بشناسید

در شرایطی که هم اکنون فعالیت صندوق های سرمایه گذاری در ایران جایگاه مناسبی را به دست آورده است چندی پیش مجوز فعالیت یکصد و سی امین صندوق سرمایه‌ گذاری صادر شد.

به گزارش نامه نیوز، طی سال های اخیر به واسطه رشد قابل توجه شاخص بورس و تبلیغ های گسترده برای حضور در بازار سرمایه بسیاری از مردم برای حضور در بازار بورس علاقه مند شده اند و بر همین اساس سرمایه های فراوانی وارد بازار سرمایه شده است.

اما این در شرایطی است که کارشناسان بازار سرمایه همواره درباره حضور احساسی مردم در بازار هشدارهای فراوانی را داده اند و از مردم خواسته اند تا بدون اطلاعات کافی وارد بازار نشوند.

مجید کرامتی مقدم ; ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩۳

ایرانیان بیشتر چه سایتهایی را میبینند؟ 100 سایت اول ایران را بشناسید

دیدبان:

مقدمه

همیشه برای ما جالب بوده است که بدانیم صد سایت پربیننده ایران چه سایت­های هستند و این سایت­ها را درباره چه موضوعاتی بحث می­کنند. سایت معتبر الکسا(Alexa) به رتبه­بندی تمامی سایت­های دنیا می­پردازد. این رتبه­بندی بر اساس تعداد بازدید صورت می­گیرد. این سایت اطلاعات مفید دیگری نیز در اختیار مخاطبان قرار می­دهد؛ از جمله رتبه این سایت­ها در جهان؛ تعداد بازدید روزانه، هفتگی و ماهیانه؛ تعداد سایت­هایی که به سایت مورد نظر پیوند داده­اند؛ اینکه مخاطبین از طریق چه سایت­هایی وارد سایت مورد نظر شده­اند و ... . بر این اساس، همۀ سایت­های ایرانی و خارجی تلاش دارند هر چه بیشتر تعداد خوانندگان خود را بالاتر ببرند و به تبع آن رتبه خود در سایت الکسا را نیز پایین بیاورند. در این مطلب ابتدا نام صد سایت اول ایران را می­آوریم و سپس این سایت­ها را در دسته­بندی مشخصی ارائه می­ کنیم.

مجید کرامتی مقدم ; ۱:٠٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۳

آخرین آمار ازدواج‌نکرده‌های ایرانی

به گزارش رهیاب نیوز به نقل از ایسنا،  مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت‌احوال کشور آخرین آمار مربوط به افراد در سن ازدواج که هرگز ازدواج نکرده‌اند، افراد در خطر تجرد قطعی و تجرد قطعی را تشریح کرد.


علی‌اکبر محزون ، با اشاره به اینکه افراد در سن ازدواج شامل طیف سنی ۲۰ تا ۳۴ سال برای آقایان و ۱۵ تا ۲۹ سال برای خانم‌ها می‌شوند، اظهار کرد: کلیه آقایان در سن ازدواج کشور با طیف سنی ۲۰ تا ۳۴ شامل ۱۲ میلیون و ۷۰ هزار نفر می‌شوند که از این تعداد ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار نفر هرگز ازدواج نکرده‌اند.

وی افزود: بنابراین ۴۶ درصد آقایان در سن ازدواج کشور هرگز ازدواج نکرده‌اند.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور همچنین با بیان اینکه کلیه خانم‌های در سن ازدواج کشور با طیف سنی ۱۵ تا ۲۹ سال شامل ۱۱ میلیون و ۷۹۰ هزار نفر می‌شوند گفت: از این تعداد پنج میلیون و ۶۷۰ هزار خانم هرگز ازدواج نکرده‌اند.

محزون ادامه داد: بنابراین ۴۸ درصد خانم‌های در سن ازدواج کشور هرگز ازدواج نکرده‌اند.

مجید کرامتی مقدم ; ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۳

جاری شدن طلا از شیرآب لوله‌کشی!

دو شهروند شهر «وایت‌هال» در منطقه «جفرسون کانتیِ» ایالت مونتانای آمریکا از سرازیر شدن طلا از شیرآب لوله‌کشی در خانه خود شگفت‌زده شدند.

شهر «وایت‌هال» حدودا 1000 سکنه دارد و به تازگی خبر رسیده خروج طلا همراه با آب از شیرآب لوله‌کشی مردم این شهر را شگفت‌زده و نگران کرده است. این اتفاق تاکنون از سوی دو خانواده گزارش شده است.

«شارون براون» در حال شستن ظرف‌ها بود که چیزی چشمانش را خیره کرد. «مارک براون» همسر وی گفت: وقتی شارون درپوش سینک ظرفشویی را برداشت تا آب داخل آن خارج شود، تکه‌های کوچک و براق طلا در کف سینک نمایان شدند.

وی گفت: اول فکر نمی‌کردیم که این خرده فلزهای درخشان طلا باشند اما پس از انجام چندین آزمایش مختلف مطمئن شدیم طلا هستند. اصلا نمی‌توانم احساس خود را بیان کنم. خیلی شگفت‌آور بود. همسایه آنها «پاول هارپر» که به شغل داد و ستد عتیقه‌ و طلا مشغول است نیز با فواره‌های طلایی از شیرهای لوله‌کشی منزل خود مواجه شده است. وی نیز علاوه بر ابراز شگفتی، مانند خانواده براون از دیدن این صحنه نگران است زیرا معتقد است اگر در آب آشامیدنی آنها طلا وجود دارد پس به احتمال زیاد آلودگی‌های‌ بسیار خطرناکی که با چشم قابل مشاهده نیستند نیز وجود خواهد داشت.

به گزارش شبکه تلویزیونی کی تی وی ام، ‌با این حال مقامات شهر «وایت‌هال» می‌گویند که هیچگونه شواهدی مبنی بر وجود مواد خطرناک در آب وجود ندارد. در نزدیکی «وایت‌هال» یک معدن طلای فعال وجود دارد که احتمالا منشا ورود طلا به آب آشامیدنی این شهر همین معدن باشد. اما مسئولان کنترل کیفیت آب آشامیدنی شهر معتقدند این معدن هیچ نقشی در این مسئله ندارد. آنها براین‌باورند این طلاها توسط لوله‌ها، پمپ‌ها و سایر تجهیزات تاییدشده به منبع تامین آب وایت‌هال راه یافته‌اند.

مجید کرامتی مقدم ; ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۳

بنزین و ماجراهایش

شفقنا زندگی- در خیابان های تهران که راه می روی انگار چیزی در گلویت راه نفس کشیدن را می گیرد. فکر می کنی مدام در کنار اتوبوسی ایستاده ای که این چنین بوی دود آزارت می دهد ولی کم کم این روال برایت طبیعی است؛ اگر روزی بیاید که این هوا را نبینی فکر می کنی اتفاقی افتاده است و به دنبال علت آن می گردی.

علت های زیادی برای این حجم از آلودگی در شهرهای بزرگ عنوان شده. گاهی می گویند تعداد ماشین ها زیاد است گاهی می شنوی که علت کارخانه های اطراف هستند و باید گفت که هر زمان، علتی جدید پیدا می شود اگر چه وقتی این علت ها بیان می شد هر فردی در ذهنش این سوال نقش می بست که پس کشورهای پرجمعیت و پیشرفته چه می کنند که کمتر به این حد از بحران بر می خورند؟ این دست سوالات در ذهن مردم زیاد بود تا اینکه معصومه ابتکار در تاریخ 17 اردیبهشت سال 93 اعلام کرد: «بنزین آلوده یکی از مهم ترین عوامل افزایش آلودگی هواست.»

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۳

بالاخره راه حلش رو پیدا کرد

مجید کرامتی مقدم ; ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ; جمعه ٩ خرداد ۱۳٩۳

آیا می دانید؟

مجید کرامتی مقدم ; ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ ; جمعه ٩ خرداد ۱۳٩۳

توصیه‌های علم برای عمر طولانی باکیفیت

یک باور رایج در میان مردم این است که راحت‌طلبی و بی‌خیالی سبب افزایش عمر خواهد شد، اما چنین نیست. رفتار از روی دقت و وظیفه‌شناسی بر دیگر رفتارها سایه می‌افکند و آنها را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد؛ افرادی با این ویژگی‌ها اصولا دست به تصمیم‌های سالم‌تر و مطمئن‌تری می‌زنند.

گفتارنیوز/ طول عمر، رازی باستانی است که بشر با همه تلاش و تقلای خود هنوز نتوانسته آن را فاش کند. امروزه همه به دنبال اکسیر سلامت و آب حیاتند. از تولیدکنندگان صنایع تولید مکمل‌های غذایی که هر روز مثل قارچ رشد می‌کنند تا دانشمندانی که همه عمرشان را در آزمایشگاه‌ها صرف می‌کنند، ‌همه می‌خواهند بدانند راز طول عمر بیشتر و البته سالم‌تر چیست.

در سایه تلاش‌های فراوانی که صورت گرفته،‌ دانش گسترده‌ای در ارتباط با طول عمر حاصل شده و هر روز هم بر وسعت و دقت آن افزوده می‌شود، اما هنوز راه زیادی در پیش داریم. با این حال، لازم نیست دست روی دست بگذاریم و منتظر بمانیم سرانجام دانشمندان فرمول نهایی را کشف کنند و به ما بگویند چگونه می‌توانیم سلول‌های بدنمان را مجاب کنیم راهی که می‌روند دالانی به سوی مرگ است و راه دیگری را نشانشان بدهیم؟

بهتر است نگاهی بیندازیم به گزارش مجله تایم از آنچه اکنون در پرتو کوشش‌های علمی فراوان می‌دانیم؛ شاید از این طریق بتوان قدری بر طول عمر باکیفیت افزود.

مجید کرامتی مقدم ; ٩:٤۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٤ خرداد ۱۳٩۳

راز ۵ افسانه مشهور گوگل فاش شد

خبرگزاری تسنیم: کارشناسان می‌گویند گوگل به تنهایی بیش از تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها در جهان از این نوع فیبرها را در اختیار دارد. کارشناسان می‌گویند که گوگل با این فیبرها می‌تواند کل اینترنت را برباید.

به گزارش گروه "رسانه‌های دیگر" خبرگزاری تسنیم، شرکت گوگل که همچنان عنوان بزرگترین ارائه‌کننده خدمات اینترنتی جهان را در اختیار دارد، هفته گذشته گزارش مالی مربوط به فصل نخست سال جاری میلادی را منتشر کرد و نشان داد که برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی نتوانسته است انتظارات سرمایه‌گذاران را برآورده کند.

مرکز «وال استریت» پیش‌بینی کرده بود که گوگل در این دوره زمانی سه ماهه با کسب درآمدی بالغ بر 58/15 میلیارد دلار به‌ازای هر سهم خود در تالار بورس 33/6 دلار سود کند. اما غول اینترنتی جهان نتوانست خود را به این پیش‌بینی‌ها برساند و در نهایت اعلام شد که گوگل در فصل نخست سال 2014 میلادی درمجموع 42/15 میلیارد دلار درآمد و به‌ازای هر سهم خود 04/5 دلار سود کسب کرده است.

اما آنچه که از قول گوگل در پایان فصل نخست سال 2014 میلادی اعلام شد، فقط مربوط به درآمدها و وضعیت مالی نمی‌شد. بد نیست بدانید شرکت گوگل که حدود 15 سال از زمان تأسیس آن می‌گذرد حدود 50 هزار کارمند دارد و برای آنکه سرویس‌های خود را با کیفیت مناسب ارائه دهد،

حدود دو میلیون سرور را در سراسر جهان به کار گرفته است و در هر لحظه یک میلیارد کلیدواژه در آن جست‌وجو می‌شود. کاربران گوگل روزانه حدود 30 پتابایت اطلاعات تولید می‌کنند و همین اعداد و ارقام باعث شده است تا Google.com پس از سال‌های متمادی همچنان پربیننده‌ترین سایت اینترنتی در جهان باشد. اما باید توجه داشت که این موفقیت چندان هم بدون حاشیه دنبال نمی‌شود.

گوگل با انتشار گزارش فصل نخست 2014 از رازهایی پرده برداشت که طی چند سال گذشته ذهن همگان را به خود معطوف کرده بود. در این اتفاق شرکت گوگل پیرامون 5 افسانه بزرگ که مردم در مورد آن صحبت می‌کنند توضیح داد و اصل ماجرا را بیان کرد.

مجید کرامتی مقدم ; ٩:۳۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٤ خرداد ۱۳٩۳