«زگیل تناسلی» بسرعت در حال انتشار است

رئیس انجمن مددکاری از شیوع بیماری خطرناکی به نام زگیل تناسلی خبر داد. به گفته وی برای این بیماری هیچ راهکار درمانی وجود ندارد ولی تاکنون حدود ۱ میلیون نفر به آن مبتلا شده‌اند.

 

بیماری زگیل تناسلی بسرعت منتقل می‌شود و تنها راه مقابله با آن پیشگیری به روش واکسیناسیون است که مثل فلج اطفال به همه زده شود زیرا همه در معرض خطرند اما این واکسن در ایران موجود نیست و افراد باید آن را از خارج از کشور تهیه کنند.


به گزارش جام جم سرا به نقل از آفتاب، مصطفی اقلیما، مددکار اجتماعی و رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی، در پاسخ به سوال که چه بیماری‌های مقاربتی به جز ایدز اکنون در بین مردم رواج دارد گفت: بیماری‌های عفونی وجود دارند اما قابل درمان هستند و بیماری‌هایی مانند سفلیس هم که دیگر تقریبا ریشه کن شده‌اند. اما بیماری‌ای که امروز بسیار رواج پیدا کرده است و از ایدز هم خطرناک‌تر است بیماری زگیل تناسلی است.

در این بیماری زگیل‌هایی روی آلت تناسلی ایجاد می‌شود و در حین مقاربت جنسی بسرعت منتقل می‌شود. این زگیل‌ها سبب عفونت و سرطان می‌شود و افراد مبتلا همچنین نمی‌توانند دیگر بچه‌دار شوند.
اقلیما افزود: این بیماری درمان سختی دارد و تنها راه مقابله با این بیماری پیشگیری است و آن هم فقط توسط واکسن انجام می‌شود. البته حتی یک عدد هم از این واکسن در ایران موجود نیست و افراد باید آن را از خارج از کشور تهیه کنند.
این مددکار اجتماعی گفت: بعضی آقایان برای درمان این بیماری لیزر درمانی می‌کنند اما فایده‌ای ندارد و پس از ۱۰ روز تا یک ماه دوباره بیماری باز می‌گردد. بعضی از متخصصین طب سنتی هم می‌گویند که شاید سه بار استفاده از داروی نظافت باعث درمان آن شود که این امر از لحاظ علمی ثابت نشده است.


اقلیما ادامه داد: ظرف یک سال گذشته این بیماری به شدت شیوع یافته و چون از راه مقاربت انتقال پیدا می‌کند سرعت شیوع آن بسیار زیاد است. سال گذشته روزانه ۱ تا ۲ نفر مبتلا به من مراجعه می‌کردند در حالی که امسال روزی ۱۰ الی ۱۵ آقا که به این بیماری مبتلا هستند به من مراجعه می‌کنند. تاکنون شاید حداقل یک میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده باشند و این بیماری در آستانه اپیدمی شدن است.
وی افزود: باید سریعا از خارج واکسن تهیه شود و مثل فلج اطفال به همه زده شود زیرا همه در معرض خطر هستند، همچنین تاکنون در این باره اطلاع رسانی نشده است و باید هرچه زود‌تر آموزش و اطلاع رسانی شروع شود.


رئیس انجمن علمی مددکاران در آخر گفت: من از وزیر بهداشت استمداد می‌کنم و هشدار می‌دهم که برای این مسئله کاری انجام دهد زیرا در آینده خیلی دیر خواهد شد و دیگر هیچ کاری نمی‌توان کرد.

http://vista.ir/news/12230037

مجید کرامتی مقدم ; ۸:۳۸ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٩ آذر ۱۳٩٢

 


یَا مَنْ فِی السَّمَاءِ عَظَمَتُهُ

یَا مَنْ فِی الْأَرْضِ آیَاتُهُ

یَا مَنْ فِی کُلِّ شَیْ‏ءٍ دَلائِلُهُ

یَا مَنْ أَظْهَرَ فِی کُلِّ شَیْ‏ءٍ لُطْفَهُ

یَا مَنْ أَحْسَنَ کُلَّ شَیْ‏ءٍ خَلَقَهُاى که در آسمان آثار عظمتش هویداست

اى که در زمین نشانه هایش آشکار است

اى که در هر چیز برهانهاى او موجود است

اى که در هر چیز لطف و مهرش را آشکار ساخته

اى که خلقت هر چیز را نیکو ساخته

مجید کرامتی مقدم ; ٧:٥٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳٩٢

مغز مردها و زن‌ها به شکل عجیبی متفاوت است

دانشمندان با اسکن مغز 1000 انسان، تئوری بسیاری از دانشمندان پیش مبنی بر تفاوت‌های اساسی مغز مرد و زن در زمینه نحوه قرارگیری مدارهای عصبی را اثبات کرده‌اند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهند که مغز اغلب زن‌ها از طریق مدارهای عصبی که در چپ و راست نیم‌کره‌های مغز آن‌ها متراکم شده‌اند متصل می‌شود. در نقطه مقابل مدارهای عصبی در قسمت جلو و عقب مغز مردها بیشترین تراکم را داراست.

راگینی ورما، محقق دانشگاه پنسیلوانیا در این باره می‌گوید، نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که مغز مردها طوری سیم کشی شده است تا درک بر روی مسائل و هماهنگی بین امور را بهتر انجام دهد و در مقابل مدارهای عصبی مغز زن‌ها به شکلی طراحی شده که برای انجام مهارت‌های اجتماعی و بخاطر سپردن بهتر مسائل مناسب باشد. به این ترتیب زن‌ها در انجام مالتی تسکینگ یا انجام همزمان چند کار نیز به مراتب بهتر از مردها عمل می‌کنند.تحقیقات نشان می‌دهند که سمت چپ مغز بیشتر برای تفکرات منطقی و سمت راست نیز بیشتر برای تفکرات ادراکی مناسب است. حال اگر شخص در حال انجام کاری باشد که ترکیبی از دو مورد فوق باشد، به نظر می‌رسد که مغز زن‌ها بهتر از مغز مردها قادر به انجام آن است. زن‌ها در زمینه تفکر ادارکی بهتر عمل می‌کنند، آن‌ها در زمینه به خاطر سپاری موارد مختلف نیز بهتر هستند. وقتی در مورد مسائله‌ای صحبت می‌کنید، زن‌ها با احساس بیشتری عکس العمل نشان می‌دهند و با دقت بیشتری به صحبت‌های شما گوش می‌دهند.

تحقیقات بر روی 428 مرد و 521 زن که سن بین 8 تا 22 سال داشته‌اند انجام شده است. مدارهای عصبی همچون جاده‌ها برای انتقال ترافیک هستند.

دانشمندان همچنین متوجه این موضوع نیز شده‌اند که نحوه قرارگیری مدارهای عصبی افراد در سن 13 سالگی نسبت به سن 14 تا 17 سالگی تفاوت‌های محسوسی می‌کند.

http://www.zoomit.ir/articles/etc/8033-brain-women-men

مجید کرامتی مقدم ; ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩٢

بلندقدترین مرد دنیا بالاخره داماد شد !

بلندقدترین مرد دنیا بالاخره داماد شد !
 
سلطان کوزن با قد ۲ متر و ۵۱ سانتی‌متر که بلندقدترین مرد دنیا است، بالاخره داماد شد. همسر او دختری سوریه‌ای‌تبار با قد یک متر و ۷۵ سانتیمتر است. داماد که اکنون ۳۰ ساله شده قبلا گفته بود که قد بلند‌اش آشنایی با زنان را با دشواری‌هایی روبه‌رو کرده است. در مراسم ازدواج بلندقدترین مرد جهان بیش از ۳ هزار نفر حضور داشتند که در میان آن‌ها مقامات دولتی ترکیه نیز دیده می‌شدند
 
 
 
 
 
 

مجید کرامتی مقدم ; ۸:۱٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٥ آذر ۱۳٩٢