آرسینیک!!!

یک زن تایوانی بصورت غیر مترقبه ای فوت کرده در حالیکه نشانه هایی از خونریزی از گوش بینی و دهانش مشاهده شده است.
پس از کالبد شکافی علت مرگ مسومیت به دلیل وجود "آرسنیک" در شکم بیمار تشخیص داده شد.
سوال این است که این آرسینیک از کجا سر در آورده؟
یک متخصص پس از بررسی محتویات شکم آن مرحومه نتیجه را چنین اعلام می کند :
 
ندانم کاری شخص فوت شده!
 
و چنین توضیح می دهد که این فرد روزانه از "ویتامین سی" استفاده می کرده که بصورت عادی ضرری ندارد.
همچنین شب قبل برای شام "میگو" میل نموده که اینهم هیچگونه مشکلی ندارد.
 
ولی به طور خلاصه ترکیب "ویتامین سی" و ماده غیر سمی "پتاسیم آرسینیک 5" باعث تولید "تری اکسید آرسینیک" در بدن می شود که همان آرسینیک سمی است.
 

پس چنانچه روزانه از "ویتامین سی" استفاده می کنید از خوردن "میگو" خودداری کنید.

مجید کرامتی مقدم ; ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٧ امرداد ۱۳٩۱

حجم نقدینگی در کشور، بر اساس آمار بانک مرکزی

براساس آمارهای بانک مرکزی میزان نقدینگی در سه ماهه نخست امسال از مرز 374 هزار میلیارد تومان گذشت.

در حالی میزان نقدینگی در پایان خرداد ماه امسال به 374 هزار میلیارد تومان رسیده که این رقم در پایان سال گذشته 352 هزار میلیارد تومان بود.

مقایسه این آمارها حاکی از رشد 22 هزار میلیارد تومانی (معادل 6.25 درصد) نقدینگی طی پایان سال گذشته تا پایان فصل نخست امسال بوده است.

حجم نقدینگی در بهار سال گذشته نیز 302 هزار میلیارد تومان بوده که مقایسه این آمار با حجم نقدینگی بهار امسال حاکی از رشد 72 هزار میلیارد تومانی نقدینگی (معادل 23.8 درصد) طی بهار سال گذشته تا بهار امسال است.

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱

فناوری هایی که تا دو دهه دیگر دوست‌داشتنی می مانند

توسعه فناوری های مختلف روند پر شتابی را پشت سر می گذارد و هر روز نسل جدیدی از دستگاه ها و گجت های هوشمند با ابعاد کوچک تر عرضه می شوند، با این وجود برخی فناوری های موجود حداقل تا سال 2030 میلادی باقی خواهند ماند.

عصر فلاپی دیسک به پایان رسیده و تا چند سال آینده نیز بیشتر تلفن های همراه و تلویزیون های آنالوگ تبدیل به تلفن هوشمند و دستگاه های دیجیتال خواهند شد؛ با این حال برخی دستگاه ها و فناوری ها تا چند دهه آینده کارآیی خود را از دست نمی دهند.

صفحه کلید

با وجود فناوری های تشخیص صدا، تشخیص حرکت و دست خط، تایپ کردن همچنان ادامه خواهد یافت و تنها شکل آن با تغییراتی همراه خواهد بود. در این شرایط نسل صفحه کلیدهای فیزیکی جای خود را به صفحه کلیدهای مجازی می دهند و تنها زمانی می توان از حذف صفحه کلید سخن گفت که سیستم های تایپ متن بوسیله کنترل ذهن همه گیر شوند.

رایانه شخصی و لپ تاپ

اگرچه تبلت و تلفن های همراه هوشمند سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده اند، اما هیچ کدام قادر نیستند عملکردی مشابه یک رایانه شخصی و لپ تاپ داشته باشند. نسل آینده این تجهیزات با تغییرات ظاهری بسیار زیاد و افزایش قدرت پردازش مواجه خواهد شد.

پورت USB

تنها 15 سال از عمر معرفی نخستین نسل USB می گذرد و این محصول راه زیادی برای تحول در پیش دارد، چراکه هنوز گجت های مختلف و تلفن همراه به این وسیله وابسته هستند. نسل آینده USB احتمالا برای شارژ گجت هایی مانند مانیتورهای بزرگ استفاده خواهد شد.

فایل تصویری JPG

نسل پیشرفته دوربین های عکاسی همچنان تصاویر را با فرمت JPG ایجاد می کنند و تا دو دهه آینده این فرمت محبوب برای ذخیره تصاویر همچنان باقی خواهد ماند.

باتری لیتیوم - آهن

نسل آینده خودروهای هیبریدی، لپ تاپ و تلفن های همراه هوشمند همچنان با باتری لیتیوم - آهن کار خواهند کرد.

صفحات مبتنی بر HTML

این فرمت تا چند دهه آینده همچنان برای طراحی صفحات اینترنتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سیستم وای فای

ارتباط از طریق اینترنت بی سیم WiFi نیازی است که با توجه به بازار پر رونق تبلت ها و تلفن های همراه هوشمند تا دهه های آینده همچنان باقی می  ماند.

پست الکترونیک (ایمیل)

با وجود گسترش شبکه های اجتماعی، ایمیل همچنان یکی از محبوب ترین سیستم های پیام رسانی محسوب می شود و احتمالا تا دهه های آینده ایمیل های فعلی با تغییر چندانی مواجه نمی شوند.

پرینتر لیزری

نسل پرینترها به سرعت از پرینتر جوهر افشان بسمت پرینترهای لیزری پیش رفتند و این دستگاه ها همچنان تا سال های آینده دارای کاربرد خواهند بود.

تلویزیون

این دستگاه هر روز شاهد تغییرات زیادی از جمله تلویزیون های فاقد قاب، هوشمند و فوق باریک است و تا چند دهه آینده نیز تغییرات زیادی در این محصول ایجاد خواهد شد.

برنامه آفیس مایکروسافت

برنامه آفیس مایکروسافت طی این سال ها با کنار زدن رقبا همچنان باقی مانده است و احتمالا تا سال 2030 نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

منبع : سیمرغ

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱

بانک مسکن بزرگ ترین بدهکار بانک مرکزی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقراض بزرگ بانک مسکن از بانک مرکزی برای پروژه های مسکن مهر گفت: کمیسیون با تحقیق و تفحص از منابع مالی مسکن مهر و قیمت گذاری آن علت بدهکاری بزرگ بانک مسکن به بانک مرکزی را بررسی می کند. حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در گفت وگو با مهر اظهار داشت: تحقیق و تفحص از منابع مالی مسکن مهر و قیمت گذاری آن در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: تامین مالی مسکن مهر از طریق استقراض از بانک مرکزی انجام شده است، با این تحقیق و تفحص علل تبدیل بانک مسکن به بزرگترین بدهکار بانک مرکزی را بررسی می کنیم.

در ادامه جعفر قادری نیز با بیان اینکه کمیسیون برنامه و بودجه قصد تحقیق و تفحص از پرداخت های بانک مرکزی به مسکن مهر را دارد، گفت: بر اساس گزارش های موجود 53 درصد از خطوط اعتباری بانک مرکزی به بانک مسکن و مسکن مهر اختصاص یافته است و بخش های تولیدی نادیده گرفته شدند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اختصاص منابع بانک مرکزی به پروژه های مسکن مهر به رشد نقدینگی در کشور دامن زده و بخش های تولیدی را با کمبود نقدینگی مواجه ساخته است.

قادری عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی پیش از این نیز اعلام کرده بود: تسهیلاتی که به واحد های تولیدی داده می شود کافی نیست، کمیسیون تولید ملی تلاش می کند تسهیلاتی که به بخش های مسکن داده می شود به سمت تولیدات سوق دهد چون اهمیت تولیدات به مراتب از بخش مسکن بیشتر است. همچنین نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از بررسی تخلفات 4 وزارتخانه از بودجه 89 در این کمیسیون خبر داد و گفت: کمیته ای در کمیسیون مامور رسیدگی به مصادیق تخلفات صورت گرفته و تشکیل جلسه با مسئولان دولتی و شنیدن پاسخ آنان شده است.

غلامرضا تاجگردون اظهارداشت: پس از جلسه ای که با مسئولان دیوان محاسبات و بررسی گزارش تفریغ بودجه 89 داشتیم مشخص شد 4 وزارتخانه اصلی کشور بیشترین تخلفات بودجه ای را داشته اند که مقرر شد این تخلفات به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: برنامه کمیسیون این است که مسئولانی از 4 وزارتخانه را دعوت کرده و جلساتی با آنان برگزار کند، به هر حال دولت هم درباره این تخلفات صورت گرفته توجیهاتی دارد که آمادگی استماع آن را داریم زیرا رسیدگی به تخلفات در دیوان محاسبات فرآیند مخصوص به خود را دارد و نمی توان گفت که این تخلفات محرز شده است بلکه در دست بررسی است و پس از بررسی دقیق احراز یا عدم احراز آن مشخص می شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از برگزاری این جلسات پس از دو هفته تعطیلی مجلس خبر داد، اما از 4 وزارتخانه مذکور نام نبرد.

تاجگردون گفت: بیشترین تخلفات در حوزه نفت و جابه جایی های انجام گرفته در دستگاه ها است.

نماینده گچساران خاطرنشان کرد: کمیته ای در کمیسیون برنامه و بودجه با حضور کارشناسانی از دیوان محاسبات تشکیل شده است تا طبق آئین نامه جدید مجلس تک تک مصادیق و تخلفات در این کمیته مورد بررسی قرار گیرد و ما در کمیسیون برنامه و بودجه رسیدگی به تخلفات را پس از تعطیلات مجلس آغاز می کنیم.

 

منبع : سیمرغ

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱

صعود دانشگاه تهران درجمع 400 دانشگاه برتردنیا

بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان بر اساس نظام رتبه بندی شانگهای، دانشگاه تهران موفق به حضور در بین 400 دانشگاه جهان شده و دانشگاه صنعتی شریف در رشته علوم کامپیوتردر بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

دکتر جعفر مهراد با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران نخستین دانشگاه جمهوری اسلامی ایران که موفق به حضور در رتبه بندی شانگهای شده است. رتبه دانشگاه تهران در دامنه ای بین 301 تا 400 است.

وی افزود: از کشورهای نوظهور علمی و در حال توسعه که رتبه ای همسان با رتبه جمهوری اسلامی ایران دارد کشور هندوستان است که انستیتو علوم هند در حالی که مقام نخست کشور هندوستان را در دست دارد در این رتبه بندی در جایگاهی بین 301 تا 400 نشسته است. مصر سومین کشور اسلامی است که بعد از عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و رتبه آن در دامنه ای بین 401 تا 500 است.

تنزل رتبه دانشگاه نخست ترکیه نسبت به دانشگاه تهران

مهراد افزود: در رتبه بندی شانگهای در سالهای قبل رتبه دانشگاه های ترکیه همواره پیشتر از جمهوری اسلامی ایران بوده که امسال دانشگاه استانبول بعد از دانشگاه تهران قرار گرفته و رتبه این دانشگاه در دامنه ای بین 401 و 500 قرار دارد.

مهراد در ارتباط با دانشگاه تهران که با کسب رتبه در این نظام رتبه بندی بین المللی افتخار بزرگی را برای جمهوری اسلامی ایران کسب کرده است، گفت: دانشگاه تهران از سال 2009 موفق شده است تا رتبه ای درخور توجه در بین 500 دانشگاه جهان که مورد رتبه بندی نظام رتبه بندی شانگهای است بدست آورد.

سیر صعودی دانشگاه تهران در رتبه بندی دانشگاه های جهان

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تصریح کرد: دانشگاه تهران در بین سال های 2009 تا 2010 به ترتیب رتبه ای بین 402 تا 501 و 401 تا 500 و در سال 2011 رتبه ای بین 301 تا 400 بدست آورد، امتیاز این دانشگاه در سال 2012 بسیار چشمگیر است و در مقایسه با سالهای اعلام شده رتبه ای بین 301 تا 400 بدست آورده است که نشان دهنده پیشرفت های علمی و تحقیقاتی این دانشگاه در بین کشورهای جهان است.

 

جایگاه علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در بین 150 دانشگاه برتر جهان

وی افزود: همچنین از نظر موضوعی نیز دانشگاه تهران در رشته علوم کامپیوتر در سال 2012 رتبه ای بین 151 تا 200 بدست آورده است.

دکتر مهراد افزود: رتبه دانشگاه صنعتی شریف در رشته کامپیوتر بالاتر از دانشگاه تهران است و این دانشگاه موفق شده است رتبه ای بین 101 تا 150 بدست آورد. سومین دانشگاه ایران که در رشته علوم کامپیوتر در بین 200 دانشگاه تراز اول جهان خودنمایی می کند دانشگاه امیرکبیر است که در رتبه ای بین 151 تا 200 قرار دارد.

برتری دوباره دانشگاه هاروارد در بین دانشگاه های جهان

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تصریح کرد: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه هاروارد مقام اول جهان را به دست آورده است که در بین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا نیز حائز رتبه اول است. رتبه های دوم تا پنجم به ترتیب به دانشگاه های استنفورد، انستیتو فناوری ماساچوست، دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و دانشگاه کمبریج انگلستان تعلق دارد. البته این دانشگاه ها درسطح ملی به ترتیب رتبه های 2، 3، 4 و 1 را بدست آورده اند. مهراد ادامه داد: رتبه های ششم تا دهم متعلق به انستیتو فناوری کالیفرنیا، دانشگاه پرینستون، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه شیکاگو و دانشگاه آکسفورد در انگلستان است.

 

پیشتازی دانشگاه های آمریکا در بین 10 دانشگاه برتر دنیا

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) افزود: در بین 10 دانشگاه تراز اول جهان، دو دانشگاه یعنی دانشگاه کمبریج و آکسفورد با احراز رتبه های پنجم و دهم به کشور انگلستان و مابقی به ایالات متحده آمریکا تعلق دارند.

وی خاطرنشان کرد: رتبه های یازدهم تا نوزدهم نیز به دانشگاه های آمریکا تعلق دارد که این دانشگاه ها شامل ییل، یو سی ال ای، کورنل، پنسیلوانیا، دانشگاه کالیفرنیا در سان دیه گو، واشینگتن، جانز هاپکینز، دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو و ویسکانین در مادیسون می شود. به گفته وی رتبه بیستم جهان در بین دانشگاه های دنیا مربوط به دانشگاه توکیو است که در سطح ملی نیز حائز مقام اول است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تصریح کرد: در بین رتبه های بیست و یکم تا سی ام، انستیتو فدرال فناوری زوریخ در سوئیس بعد از دانشگاه کمبریج و آکسفورد با کسب رتبه 23 که سومین دانشگاه قاره اروپا است در این رتبه بندی خودنمایی می کند. این انستیتو نیز در بین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی سوئیس حائز رتبه اول است.

وی افزود: چهارمین دانشگاه اروپا، دانشگاه امپریال کالج علوم، فناوری و پزشکی انگلستان است که در جایگاه بیست و چهارم نشسته است. از قاره آسیا دانشگاه کیوتو در ژاپن حائز رتبه بیست وششم است. در فاصله رتبه های بیست ویکم تا سی ام تنها دانشگاهی که از کانادا حضور دارد، دانشگاه تورنتو است که موفق به کسب رتبه بیست و هفتم جهان شده است. این دانشگاه در سطح ملی نیز حائز رتبه نخست است.

مهراد ادامه داد: از رتبه سی و یکم تا سی و ششم دانشگاه های تراز اول جهان مجددا به آمریکا تعلق دارد که شامل دانشگاه واشینگتن در سنت لوئیس، دانشگاه راکفلر، دانشگاه کلرادو در بولدر، دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا، دانشگاه تکزاس در آستن و دانشگاه دوک است.

به گفته دکتر مهراد نخستین دانشگاه فرانسه با کسب رتبه سی و هفتم جهان، دانشگاه پاریس 2 است که در بین دانشگاه های این کشور حائز مقام نخست است. همچنین دومین دانشگاه کانادا در این رتبه بندی دانشگاه بریتیش کلمبیا است که مقام سی ونهم جهان را بدست آورده و در سطح ملی نیز حائز رتبه دوم می باشد.

رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری ادامه داد: پنجمین دانشگاه انگلستان نیز در این رتبه بندی که در جایگاه 40 نشسته است، دانشگاه منچستر است. سومین کشور اروپا که دانشگاه های آن در این رتبه بندی موفق به اخذ رتبه شده است، انستیتو کارولینسکا واقع در کشور سوئد است. این دانشگاه در بین دانشگاه های سوئد حائز مقام نخست است.همچنین دانشگاه پاریس 6 به نام پی یر و ماری کوری در فرانسه دومین دانشگاه این کشور در جایگاه 42 دانشگاه های تراز اول جهان قرار دارد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با بیان اینکه پنجمین کشوری که از قاره اروپا در بین 500 دانشگاه تراز اول جهان حضور دارد دانشگاه کپنهاک در دانمارک است، اظهارکرد: رتبه این دانشگاه چهل و چهار است. سپس دانشگاه ملی مونیخ و دانشگاه هایدلبرگ در آلمان با رتبه های پنجاه و سوم و شصت و دوم قابل توجه است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) افزود: دانشگاه عبری و انستیتو فناوری در فلسطین اشغالی دو دانشگاه نخست خاورمیانه است که به ترتیب رتبه های پنجاه و سوم و هفتاد و هشتم را به دست آورده اند. از قاره آسیا مجدداً از کشور ژاپن دانشگاه های اوزاکا و ناگویا سومین و چهارمین دانشگاه های این کشور هستند که موفق به کسب رتبه های هشتاد و سوم و نود و ششم جهان شده اند.

مهراد افزود: دانشگاه ملی تایوان، دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه ملی سئول و دانشگاه تل آویو در سرزمین های اشغالی، دانشگاه های توهوکو و انستیتو فناوری توکیو در ژاپن از دانشگاه های دیگر قاره آسیا هستند که رتبه آنها در دامنه ای بین 101 تا 150 قرار دارد. در این دامنه سه دانشگاه نیز شامل بن، فرانکفورت و گوتینگن از جمهوری فدرال آلمان موفق به اخذ رتبه شده اند.

سرپرست ISC ادامه داد: در قاره استرالیا دانشگاه های ملبورن، ملی، سیدنی و وسترن استرالیا به ترتیب رتبه های پنجاه و هفت، شصت و چهار، نود و سه و نود وشش را به دست آورده اند. چهارمین دانشگاه این قاره یعنی نیوساوت ولز در دامنه ای بین 101 تا 150 قرار دارد.

به گفته دکتر مهراد از قاره آمریکای جنوبی دانشگاه سائوپولو در برزیل نخستین دانشگاه این قاره است که رتبه ای بین 101 تا 150 کسب کرده است. همچنین در آمریکای مرکزی دانشگاه ملی مکزیک که رتبه نخست این کشور را نیز در دست دارد در دامنه ای بین 151 و 200 قرار دارد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) افزود : دو دانشگاه نخست کشور چین که انجام دهنده این رتبه بندی در سطح جهان است شامل دانشگاه پکن و دانشگاه ژائو ژیاتنگ (عامل رتبه بندی) دارای رتبه هایی بین دامنه 151 تا 200 هستند.همچنین سومین و چهارمین دانشگاه این کشور یعنی دانشگاه چینی هنگ کنگ و دانشگاه هنگ کنگ ازهمان رتبه برخوردارند.

 

پیشتازی دانشگاه ملک مسعود در بین کشورهای اسلامی

وی با بیان این که در منطقه خاور میانه و در بین کشورهای اسلامی دانشگاه ملک مسعود موفق به کسب رتبه ای بین 201 تا 300 شده است، خاطرنشان کرد: دو دانشگاه دیگر این کشور که رتبه آنها در دامنه ای بین 301 تا 400 قرار دارد شامل دانشگاه ملک عبدالعزیز و دانشگاه نفت و معدن ملک فهد است. در قاره آفریقا نخستین دانشگاهی که موفق به حضور در رتبه بندی شانگهای شده است دانشگاه کیپ تاون است که رتبه آن نیز در دامنه بین 201 تا 300 قرار دارد.

برتری دانشگاه توکیو ژاپن در بین دانشگاه های آسیایی

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) افزود: درحالی که نظام رتبه بندی شانگهای دهمین سال رتبه بندی خود را پشت سر می گذارد، در یک جمع بندی می توان گفت که 10 دانشگاه برتر جهان هاروارد، استندفورد، MIT، برکلی، کمبریج، کال تک، پرینستون، کلمبیا، شیکاگو و آکسفورد هستند.همچنین دانشگاه توکیو در ژاپن رتبه 20 جهان و برترین دانشگاه در بین دانشگاه های آسیایی را بدست آورده است.

وی ادامه داد: انستیتو فنی زوریخ در سوئیس و پس از آن پاریس 2 و دانشگاه پیر و ماری کوری هرسه در قاره اروپا به ترتیب رتبه های 23، 37 و 42 را بدست آورده اند. تعداد دانشگاه های برتر انگلستان به 38 مورد می رسد.

جاگیری سه دانشگاه استرالیا در بین یکصد دانشگاه برتر جهان

مهراد افزود: نکته حائز اهمیت دیگر این است که رژیم اشغالگر قدس و استرالیا، تعداد دانشگاه های برتر خود را در بین یکصد دانشگاه برتر جهان در سال 2012 میلادی افزایش داده اند. سه دانشگاه رژیم اشغالگر قدس در بین یکصد دانشگاه برتر جهان مشاهده می شود.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) خاطرنشان کرد: کشور چین به انضمام هنگ کنگ و تایوان دارای 42 دانشگاه در بین 500 دانشگاه برتر جهان است. هیچ یک از دانشگاه های چین در بین یکصد دانشگاه برتر جهان قرار ندارد. دانشگاه بلگراد در صربستان، چهل و سومین کشوری است که برای نخستین بار جزو 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

 

منبع : سیمرغ

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱

خشکی چشم را جدی بگیرید

امروزه خشکی چشم یکی از شایع ترین علت های مراجعه افراد به درمانگاه چشم پزشکی است. اغلب این مراجعه کنندگان را افراد بالای 55 سال، افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند یا کسانی که به طور مداوم با کامپیوتر سروکار دارند و افرادی که در آب و هوای خشک زندگی می کنند، تشکیل می دهند.

خشکی چشم استفاده از کنتاکت لنز را مشکل یا غیرممکن می سازد. با کمال تعجب، زیاد شدن اشک هم ممکن است یکی از عوارض چشم خشک باشد.

چنانچه ترشح معمول چشم، پایین تر از حد طبیعی باشد، عکس العمل غدد اشکی در مقابل تحریکات مخاط چشم، تولید زیاد اشک خواهد کرد.

اگرچه این چشم به طور عمده خشک است، ریزش زیادی اشک، ممکن است خشکی ای را که باعث این اشک ریزش شده مخفی نگه دارد.

با بالا رفتن سن، تولید اشک کم می شود. اگر چه چشم خشک در هر سنی هم در زنان و هم در مردان ممکن است به وجود آید، اما زنان بعد از یائسگی بیشتر دچار می شوند.

خشکی چشم ممکن است با تورم مفاصل و خشکی دهان همراه باشد که در این حالت سندرم «شوگرن» نامیده می شود.

بعضی داروها هم تولید اشک را کم می کنند و در نتیجه چشم خشک می شود. کسانی که به دلایلی این داروها را مصرف می کنند، مجبور هستند خشکی چشم خود را تحمل کنند یا این که از اشک مصنوعی استفاده نمایند. در بروشور این داروها معمولا این موضوع قید می شود.

معمولا چشم پزشک با معاینه معمولی قادر به تشخیص است. بعضی وقت ها آزمایش هایی لازم می شود.

آزمایشی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، شیرمر است که کاغذ فیلتر مخصوص نوار مانندی را زیر پلک پایینی می گذارند و سرعت و میزان تولید اشک را در شرایط مختلف اندازه گیری می کنند.

پرده اشکی چیست؟

هنگام گریه کردن یا تحریک چشم و اشک جاری می شود؛ اما اشک یک عمل روزانه مهم تر از اینها دارد. با هر پلک زدن، پرده ای از اشک روی چشم گسترش می یابد و سطح بیرونی چشم را صاف و برای جذب نور شفاف می کند.

بدون این پرده اشکی دید خوب ممکن نخواهد بود. پرده اشکی، از سه لایه تشکیل شده است؛ لایه چرب، لایه آبی و لایه ترشحات مخاطی.لایه چرب قسمت بیرونی پرده اشکی است که از غدد ریز کناره های پلک ترشح می شود.

این غدد ریز را «میبومین» می گویند.کار اصلی این لایه چرب این است که سطح پرده اشکی را صاف و نرم کرده و از بخار شدن اشک جلوگیری کند.

لایه آبی وسطی که بزرگ ترین لایه پرده اشک است، قسمت اعظم آنچه را که به طور معمول اشک می نامیم، تشکیل می دهد.

این لایه آبی از غدد ریزی که روی ملتحمه چشم منتشر است و همچنین از غده بزرگی و اصلی اشک ترشح می شود (ملتحمه عبارت است از پرده ظریفی که داخل پلک و خارج کره چشم را می پوشاند). لایه آبی چشم را تمیز می کند و اجسام خارجی و مواد تحرک کننده چشم را از آن می شوید و دور می کند.

داخلی ترین لایه اشکی شامل ترشحات مخاطی است که توسط سلول های دیگر ملتحمه ترشح می شود. این لایه باعث می شود که لایه آبی به طور یکنواخت روی سطح چشم گسترده شده و چشم همیشه مرطوب نگه داشته شود.

اگر این لایه نبود، اشک به چشم نمی چسبید. نکته جالب این است که دو نوع اشک وجود دارد؛ اشکی که چشم را نرم و لغزنده می کند و اشکی که بر اثر تحریک چشم یا احساسات عاطفی به وجود می آید.

اشکی که چشم را لغزنده می کند، به طور مستمر تولید می شود، اما اشک زیادی وقتی تولید می شود که چیزی چشم را تحریک کند یا این که شخص گریه کند.

از اشک مصنوعی استفاده کنید

اساس درمان خشکی چشم، جایگزینی اشک مصنوعی به جای اشک طبیعی است. اشک مصنوعی به صورت قطره های چشمی در داروخانه ها در دسترس است که بدون نسخه هم داده می شود. با استفاده از آنها نرمی، لغزندگی و رطوبت چشم دوباره به دست می آید.

انواع مختلف آنها در بازار فراوان است و افراد نیازمند به آن چند نوعش را امتحان می کنند تا مناسب ترین آنها را که با آن احساس راحتی می کنند به دست آورند و مقدار استفاده آن به اندازه مورد لزوم است. ممکن است یک تا دو بار در روز باشد یا این که چند بار در ساعت.

ذخیره کردن و نگهداری اشکی که به طور طبیعی تولید می شود نیز یک راه دیگر برای مرطوب نگه داشتن چشم است.

اشک پس از این که سطح روی چشم را شست و شو داد، وارد سوراخ کوچکی به نام پانکتوم می شود که در هر پلک وجود دارد، سپس از داخل کانال کوچکی به کیسه اشکی می ریزد و بعد توسط کانال دیگری به بینی راه می یابد.

این کانال ها را ممکن است چشم پزشک به طور دائم ببندد. این بستن باعث می شود مقداری اشک جمع آوری شود و چشم به مدت زیادتری مرطوب بماند.

جلوگیری از بخار شدن اشک نیز می تواند عوارض چشم خشک را بهبود بخشد.

در زمستان وقتی بخاری روشن می شود، با استفاده از دستگاه مرطوب کننده یا با گذاشتن یک ظرف آب روی شوفاژ می توان رطوبت هوا را افزایش داد.

استفاده از عینک غواصی باعث جلوگیری از بخار شدن اشک توسط باد می شود. عواملی که خشکی هوا را بیشتر می کنند، باعث می شوند افرادی که چشم خشک دارند، احساس ناراحتی بیشتری کنند. این عوامل عبارت است از گرمای بیش از اندازه اتاق، سشوار، روزهای بادی یا هر چیز که ماده تحریک کننده ای به هوا اضافه کند. مخصوصا سیگار کشیدن برای این افراد بسیار ناراحت کننده است.

بعضی از افرادی که چشم خشک دارند، از خارش شدید چشم موقع بیدار شدن شکایت دارند. این عارضه با تجویز یک پماد هنگام خواندن، قابل درمان است.

لازم است از پماد کمترین مقدار ممکن مصرف شود زیرا پماد زیادی باعث تاری دید موقت می شود. اگرچه پمادهای حاوی ویتامین A به نظر می رسد برای افراد مبتلا به «سندرم استیونس ـ جانسون» و بیماری «پمفیگوئید» مفید است، اما برای افرادی که چشم خشک دارند فایده ای ندارد.

اشخاصی که چشم خشک دارند، ممکن است فقط به اشک مصنوعی احتیاج داشته باشند، ولی گاه خشکی چشم آنقدر زیاد است که صدمات جدی به چشم می زند.

در این صورت حتما باید به چشم پزشک مراجعه شود تا تشخیص معلوم شود و معالجه لازم انجام شود.

 

منبع : سیمرغ

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱

چرا دختران "صورتی" و پسران "آبی" شدند؟

یکی از مورخان دانشگاه مریلند به بررسی علت وجود هنجار "صورتی برای دختران" و "آبی برای پسران" در جوامع مدرن پرداخته است. گفته می شود که رنگ آبی مختص پسران و صورتی مختص دختران است. اما آیا این امر منعکس کننده تفاوت ذاتی بیولوژیکی بین دو جنس مخالف بوده یا این که یک سازه صرفاً فرهنگی است؟

دهه ها مطالعه "جو پائولتی"، مورخ دانشگاه مریلند حاکی از آن است که تا دهه 1950 میلادی هیچ نماد رنگی متعلق به جنس خاصی وجود نداشته است.

به گفته این محقق، به این دلیل که نرم های اجتماعی "صورتی برای دختر" و "آبی برای پسر" فقط طی قرن 20 میلادی در آمریکا پا به عرصه ظهور گذاشتند، می توان نتیجه گرفت که این نرم ها از هیچ نوع تفاوت ذاتی تکامل یافته ای بین رنگ های مورد علاقه دختران و پسران نشات نگرفته اند.

کتاب های نوزادان، کارت پستال های آن ها و مقالات روزنامه  های در دسترس از اوایل دهه 1900 میلادی مبین این امر هستند که در آن زمان صورتی همزمان به هر دوی نوزادان دختر و پسر مرتبط بوده است.

به گفته "پائولتی"، پس از جنگ جهانی دوم هنجار مدرن "صورتی برای دختر" و "آبی برای پسر" غالب شد؛ با این حال تا دهه 1980 میلادی این سنت همه گیر نشده بود.

وی معتقد است که این قانون می تواند منعکس کننده مدهای فرانسه باشد. فرهنگ سنتی این کشور صورتی را به دختران و آبی را به پسران اختصاص داده بود، در حالی که بلژیکی ها و فرهنگ کاتولیک آلمان درست برعکس بود. به این دلیل که فرانسه در قرن بیستم مروج مد بود، این سنت نیز بر بسیاری از فرهنگ ها غالب شد.

"فیلیپ کوهن" جامعه شناس دانشگاه مریلند بر این باور است که چنین نرم هایی محصول استراتژی های بازاریابی است. به گفته وی، تمام شواهد دال بر این واقعیت اند که امروزه ما کودکان را از لحاظ جنسیت بیشتر تمییز می دهیم تا 150 سال قبل، زیرا در آن زمان بیشتر رنگ سفید برای هر دو جنس استفاده می شد. این دانشمند می افزاید که پررنگ شدن ارتباط رنگ با جنسیت باید پدیده ای فرهنگی باشد و این امر ایده بیولوژیک بودن هنجار مزبور را با چالش جدی مواجه می کند.

 

منبع : سیمرغ

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱

نکات عکاسـی برای تازه‌کارها

 

بیشتر مبتدی‌ها از این که روی سوژه زوم کنند هراس دارند و بیشتر عکس‌هایی که می‌گیرند از دور، بدون پیام، شلوغ و درهم‌برهم است و نمی‌توان تشخیص داد منظور عکاس از...
                                                         

عکاسی از جمله هنرهایی است که دوستداران فراوانی در جهان دارد. با عکس می‌توان به ساده‌ترین سوژه‌ها، معانی عمیق‌ بخشید. هر بیننده‌ نگاه متفاوتی به عکس دارد و این را می‌توان جذابیت هنر عکاسی دانست.  اگر چه خرید دوربین خوب و مناسب برای خلق زیبایی اهمیت فراوانی دارد اما استفاده صحیح از دوربین و این که چگونه عکس خوب بگیریم نیز مهم است. گزارش بازار در نظر دارد در شماره‌های مختلف مجله، تعدادی از ترفندهای عکاسی را برای ثبت عکس‌های ماندگار، توضیح دهد. نکاتی که برای این شماره در نظر گرفته‌ایم، اصولی برای آماتورهاست. امید است با رعایت این اصول ساده و کوتاه، عکس‌های زیبایی خلق کنید.

1
به سوژه نزدیک شوید

یکی از اشتباهات مشترک عکاسان آماتور، گرفتن عکس از فاصله دور و استفاده نکردن از زوم است. بیشتر مبتدی‌ها از این که روی سوژه زوم کنند هراس دارند و بیشتر عکس‌هایی که می‌گیرند از دور، بدون پیام، شلوغ و درهم‌برهم است و نمی‌توان تشخیص داد منظور عکاس از گرفتن چنین عکسی چه بوده است. توصیه ما برای داشتن یک عکس زیبا این است که از نزدیک شدن یا زوم کردن روی سوژه نترسید. تا حد امکان کادر را از سوژه پر و از پشت‌زمینه‌های شلوغ پرهیز کنید. سعی کنید عکس در عین سادگی موضوع و پیام هم داشته باشد تا بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

2
 به پشت‌زمینه توجه کنید

سعــــی کنیــد از پشت‌زمینه‌های خلوت برای عکس استفاده کنید. به طور مثال، عکس گرفتن از یک شخص در خیابان شلوغ و پر جمعیت، اصلا زیبا نیست و تمرکز بیننده را از سوژه اصلی پرت می‌کند. بهتر است زمان یا مکانی را برای عکاسی انتخاب کنید که بتوانید تعداد موارد اضافه عکس را به صفر برسانید. همیشه سعی کنید تعادل را حفظ کنید. شاید بتوان با چند قدم جابه‌جا شدن، عکسی زیباتر و خلوت‌تر گرفت. بیشتر اوقات، پشت‌زمینه خلوت نمای زیباتری به عکس می‌بخشد.

3
سوژه را در مرکز قرار ندهید

یکی از کارهایی که میان بیشتر مبتدی‌‌ها رایج‌ است، قرار دادن سوژه در وسط کادر است. برای ثبت عکس‌های جذاب‌تر سعی کنید از قانون یک‌سوم استفاده کنید. به طور مثال اگر درختی در یک دشت وجود دارد، آن را در مرکز کادر نگذارید زیرا زیبایی‌اش را از دست می‌دهد. با قرار دادن آن در گوشه‌ای از کادر، عکس بهتر و زیباتری خواهید داشت. قانون یک‌سوم در هر دو حالت عمودی و افقی کاربرد دارد. برای مثال برای عکس گرفتن از دریا و آسمان، خوب است دریا در یک‌سوم پایین کادر و آسمان دو سوم باقی کادر را پر کنند.

4
فلاش دوربین را بشناسید

پیش از استفاده از دوربین، خوب است بدانید فلاش دوربین تا چند متر را پوشش می‌دهد. به طور مثال، بیشترین فاصله‌ای که بهترین فلاش‌ها پشتیبانی می‌کنند، کمتر از 10 متر است. به همین دلیل در مواقعی که فاصله زیاد است می‌توانید از exposure (سیستم نورسنجی دوربین) برای جبران نور استفاده کنید. البته بالا بردن حساسیت نوری هم در افزایش محدوده فلاش بی تاثیر نیست. یعنی با زیاد کردن میزان ISO، مثلا از 100 به 200، محدوده فلاش نیز از 3 به 6 متر افزایش می‌یابد. حتما به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است هنگام عکاسی از چند چهره در یک کادر و استفاده از فلاش، چهره آنهایی که نزدیک‌تر هستند روشن‌تر و افرادی که عقب‌تر هستند، تیره‌تر شود. برای جلوگیری از چنین اتفاقی بهتر است فاصله عکاس از همه افراد تقریبا یکسان باشد.

5
بهترین زاویه دید را انتخاب کنید

انتخاب زاویه دید و محل قرار گرفتن دوربین نسبت به موضوع عکاسی یکی از مهم‌ترین موارد خلق یک عکس خوب است. با انتخاب یک زاویه درست می‌توانید کاری کنید که عکس‌های شما کاملا متفاوت به نظر برسند. برای این منظور یا سوژه را جابه‌جا کنید یا خودتان به عنوان عکاس آنقدر جابجا شوید تا موقعیت مناسب را بیابید. سعی کنید تا جای ممکن از زوایای مختلف از سوژه عکس بگیرید. این کار کمک می‌کند تا بهترین حالت را پیدا و عکس خوبی ثبت کنید.

6
در روز هم از فلاش استفاده کنید

یکی از روش‌های جالب برای عکاسی از چهره در نور روز، استفاده از فلش است. با روشن کردن فلاش، دوربین نور پشت‌زمینه را می‌سنجد و به اندازه لازم نور به صورت سوژه می‌تاباند. به این ترتیب چهره فرد روشن‌تر خواهد شد. حتی می‌توان سوژه را در سایه قرار داد تا نور خورشید باعث جمع و نیمه بسته شدن چشم نشود و پرتره، زیبایی بیشتری را به نمایش بگذارد. خوب است بدانید که فلاش‌های داخلی دوربین‌ها تا فاصله 3 متر را بیشتر تحت پوشش خود ندارند پس برای استفاده از فلاش، حتما سعی کنید فاصله‌تان از سوژه بیشتر از این نباشد.

7
روی سوژه موردنظر فوکوس کنید

سعی کنید همیشه روی سوژه فوکوس کنید تا شفاف‌تر و بهتر از بقیه جاهای عکس دیده شود. درست است که سوژه مهم‌ترین بخش تصویر است اما لزوما نباید در مرکز عکس باشد! نقطه فوکوس به صورت نرمال در وسط کادر است و برای استفاده از آن باید سوژه را همان وسط قرار دهید. اما سوژه هر کجا که باشد با استفاده از قفل فوکوس می‌توانید فوکوس را روی آن انجام و شاتر را فشار دهید. هنگامی که مستطیل وسط نمایشگر سبز شد فوکوس انجام شده است و تا زمانی که دکمه را رها نکنید فوکوس در همان وضعیت باقی می‌ماند.

8
عکاسی در نور کم

برای داشتن عکس‌های خوب در محیط‌های کم نور و تاریک باید چند نکته ظریف اما موثر را در نظر داشته باشید. نخست این که دوربین را محکم و ثابت در دست نگه دارید تا لرزش به حداقل خود برسد. اگر سوژه حرکت می‌کند حتما سعی کنید ساکن و ثابت شود بعد عکس بگیرید. از فلاش شب استفاده کنید و حتما از سوژه یا سوژه‌ها بخواهید چند ثانیه بعد از فلاش تکان نخورند و در آخر این که شاتر را خیلی آرام فشار دهید تا دوربین زیاد تکان نخورد.

9
جهت و شدت تابش نور

توجه داشته باشید زاویه‌ای که نور به سوژه می‌تابد تاثیر به‌سزایی در کیفیت و نمای عکس دارد. تابش نور مستقیم به ویژه هنگام عکاسی از چهره باعث بد دیده شدن چهره می‌شود. هنگامی که نور از پشت به سوژه می‌تابد نمای خوبی ایجاد می‌کند اما برای روشن‌تر و بهتر شدن عکس از فلاش دوربین کمک بگیرید. نورهایی هم که از کنار و زاویه‌دار می‌تابند، ایجاد سایه کرده و فقط یک طرف سوژه را روشن می‌کنند. برای از بین بردن این سایه می‌توانید از فلاش دوربین استفاده کنید یا زاویه دوربین نسبت به سوژه را تغییر دهید. می‌توانید از ان سایه‌ها برای خلق زیبایی منحصر به خودتان نیز بهره بگیرید. شدت تابش نور نیز در زشت یا زیبا شدن عکس نقش موثری دارد. به طوری که نور شدید لک و خال‌های صورت را بیشتر نشان می‌دهد.

10
اهمیت زمان را فراموش نکنید

سرعت عمل و زمان سنجی در عکاسی اهمیت فراوانی دارد. برای خلق یک اثر ماندگار، سعی کنید هوشیار باشید و با دیدن سوژه مناسب، بلافاصله آن را شکار کنید. سرعت عمل به معنای عجله کردن نیست. لازم است برای گرفتن عکس خوب، کاملا صبور باشید اما فاکتور سرعت را فراموش نکنید. به ویژه هنگام عکاسی از سوژه در حال حرکت، سرعت عمل حرف اول را می‌زند.

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱

عکس: نکونام و شجاعی کنار دختران طرفدارشان در اسپانیا !

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱

توزیع مرغ دولتی در بندرعباس!

مجید کرامتی مقدم ; ٩:٥۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱

یک اروپایی با 25 میلیون تومان چه ماشینی می تواند بخرد؟؟؟

به نوشته تهران امروز، شما می‌توانید با این مقدار پول پژو 206 تیپ6 با قیمتی حدود 19 میلیون تومان بخرید. پژو 206 SD V9 با قیمت 20 میلیون تومان، پژو 207 اتومات با قیمت 21 میلیون تومان، پژو پارس اتومات با قیمت حدودی 21 میلیون تومان، پارس ELX با قیمت 21 میلیون تومان، سریر سفارشی 21 میلیون تومانی، ورونا با قیمت 23 میلیون تومان و MVM سدان 20 میلیون تومانی هم خودروهایی هستند که شما می‌توانید با این مقدار پول اقدام به خرید آن کنید.

از اسم خودروهایی که در بالا ذکر شد می‌توان فهمید که تنوع در انتخاب خودرویی حداکثر 25 میلیون تومانی بسیار پایین است. اگر این دامنه را کمی باز کنیم و محدود به خودروهای صفر نشویم هم اوضاع آنچنان تغییری نمی‌کند. با این مقدار پول به هیچ عنوان نمی‌شود خودروهای دسته‌دوم رده‌بالا و مدرن از قبیل تویوتا سانتافه و بی.ام.و و بنز خرید.اما جالب است بدانید که در کشورهای اروپایی مردم با 25 میلیون تومان پول ماشین‌هایی می‌خرند که شاید ایرانی‌ها در خواب هم نتوانند چنین ماشین‌هایی را سوار شوند، چه برسد که اقدام به خرید آن کنند.

باید بگوییم در کشورهای اروپایی مردم برای خرید ماشین به هیچ عنوان سمت خودروهایی مثل 206 و پژوهای کپی‌برداری شده از پژو 405 بیست‌سال پیش نمی‌روند. دلیلش تنها این نیست که اروپایی‌ها خودروهای ناایمن و طرح قدیمی مثل 206 را نمی‌پسندند بلکه ریشه این موضوع در جای دیگری‌است. یک اروپایی با پولی حدود 25 میلیون تومان می‌تواند ماشینی بخرد که پژو 206 و باقی هم‌سطحانش به گرد پایش هم نمی‌رسند. دقیقا به همین دلیل است که در کشورهای اروپایی چشم شما به خودروهایی از قبیل 206 و 207 نمی‌افتد، چون کسی پولش را خرج چنین خودروهایی نمی‌کند.

شاید تعجب کنید اما در کشورهای اروپایی با 23 میلیون تومان می‌توان یک بی.ام.و X5 دست‌دوم اما در حد نو سال 2002 را خریداری کرد. این در حالی‌ است که قیمت دست‌دوم این ماشین در کشور چیزی حدود 70 تا 80 میلیون تومان است. بی.ام.و سری3 که سال تولید آن 2001 است، در کشورهای اروپایی به قیمت 13 هزار یورو یعنی چیزی حدود 22 میلیون تومان به فروش می‌رسد. از امکانات این خودرو مدرن می‌توان به سقف تاشوی آن، ترمز ABS، سیستم تمام اتوماتیک، ایربگ و دیگر امکانات ایمنی اشاره کرد.

یک رنو مگان کابریک سال 2004 هم در اروپا به قیمت 12 هزار یورو یعنی چیزی حدود 20 میلیون تومان به فروش می‌رسد. وقتی کمی جلوتر برویم قطعا از این هم بیشتر تعجب خواهید کرد زیرا در اروپا با 24 میلیون تومان می‌توانید یک بنز سری E مدل 220 استیشن با رنگ متالیک بخرید. امکانات این خودرو آنقدر زیاد است که نمی‌توان در یک گزارش کوتاه آن‌را ریز به ریز ذکر کرد. یک هیوندا سانتافه مشکی رنگ سال 2007 هم در اروپا چیزی حدود 13 هزار یورو، یعنی 23 میلیون تومان قیمت دارد و اروپایی‌هایی که علاقه‌مند به خودروهای شاسی‌بلند هستند استقبال خوبی از این خودرو کرده‌اند. هیوندا سانتافه دسته‌دوم در کشور چیزی حدود 55 میلیون تومان قیمت دارد.

خودرو هیوندا توسان دسته‌دوم هم در کشور قیمتی حدود 50 میلیون تومان دارد اما در اروپا با 10 هزار یورو یا 17 میلیون تومان می‌توان یک هیوندا توسان درحد نو خرید. می‌نی‌ماینرهای جدید هم در اروپا قیمت حدود 8 هزار یورو، یعنی 13 میلیون تومان دارند و این در حالی‌ است که اگر پای چنین ماشینی به کشور باز شود قیمت آن چیزی حدود 30 میلیون تومان خواهد بود.

مجید کرامتی مقدم ; ٩:٥٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱

حقایقی جالب و شگفت انگیز در مورد خواب دیدن

آیا تابحال خوابتونو فراموش کردین؟
آیا دچار بختک شدین؟
خوابهای رنگی چطور؟! آیا تا بحال دیدین؟
در این مقاله 10 موضوع جالب در مورد خواب دیدن رو از نظر خواهید گذراند که امیدوارم به پاسخ خیلی از سوالاتی که بعضا ممکنه در اینمورد براتون پیش بیاد برسید و منبعد تعبیر و تفسیر خوابهاتون عالی و لذتبخش باشه ...


1) خواب دیدن افراد نابینا
کسانی که بعد از تولد نابینا می‌شوند می‌توانند تصاویر را در خواب ببینند. افرادی که نابینا به دنیا می‌آیند نمی‌توانند در خواب تصاویر را ببینند، اما نابینایان خوابهایی به شفافی افراد بینا دارند که البته شامل حواس پنج گانه دیگر مثل شنوایی، چشایی، بویایی، لامسه و حتی عواطف حسی است. تصور کردن این امر برای انسانهای بینا مشکل است اما احتیاج بدن به خوابیدن به قدری زیاد است که می تواند به طور مجازی تمامی موقعیت های فیزیکی را تا مرحله به وقوع پیوستن آن به کار گیرد.


2) 90% خوابها فراموش می‌شوند
نیمی از رویاها در همان 5 دقیقه اول پس از برخاستن از خواب و 90% آنها پس از 10 دقیقه فراموش می‌شوند. یک روز صبح، شاعری معروف به نام ساموئل تیلور کلریج با یک رویای خیلی عجیب و غریب (بر اثر استعمال مواد مخدر) بیدار شد. کاغذ و قلم را برداشت تا هرچه در خواب دیده بود را یادداشت کند. این اثر “کوبلا خان” تبدیل به یکی از اشعار معروف انگلیسی شد. شعر او در بیت پنجاه و چهارم به وسیله ی فردی از شهر پارلاک قطع شد. کلریج قصد داشت شعرش را ادامه دهد ولی نتوانست بقیه خوابش را به یاد بیاورد، این اثر هیچ وقت کامل نشد. یک مورد عجیب و غریب دیگر داستانی برخاسته از خواب به نام "دکتر جکیل و آقای هایدویلست" اثر رودبرت لوییس استیونسون بود. داستان ماری شلی فرانکشتاین نیز زاییده ی خیالی یک رویاست.


3) همه ی مردم خواب می‌بینند
تمامی افراد (به جز مواردی از بیماری های شدید روانی) خواب می بینند. اما زنها و مردها رویاها و عکس العمل های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. مردها تمایل دارند درباره ی سایر همجنسان خود خواب ببینند در حالی که زنان در خوابهایشان به طور مساوی دیگر زنان و مردان را می‌بینند.


4) خواب دیدن از بروز جنون جلوگیری می‌کند
در آزمایش جدیدی که درباره ی خواب بر روی تعدادی دانشجو انجام گرفت، مشاهده شد دانشجویانی را که در لحظه شروع خواب دیدن بیدار کردند (بعد از بیدار کردن به آنها اجازه داده شد که8 ساعت دیگر بخوابند) همگی دارای عدم تمرکز حواس، زودرنجی و کج خلقی، توهم و حتی بعد از3 روز نشانگر علائمی از جنون بودند. در نهایت وقتی به آنها اجازه داده شد که چرتی بزنند، ذهن آنها زمان از دست رفته را ترمیم کرد و سطح کارایی خواب آنها را افزایش داد.


5) فقط شناخته شده‌ها به خواب ما می‌آیند
رویاها مکرراً از نقش بازی کردن افراد غریبه پر می‌شود. ذهن ما چهره ی افراد غریبه را در عالم رویا نمی‌سازد بلکه آن چهره های افراد حقیقی هستند که ما در طول زندگی دیده ایم ولی آنها را به خاطر نمی‌آوریم یا نمی شناسیم. برای مثال شیطان خون آشامی که در آخرین خوابتان دیده اید ممکن است شخصی بوده باشد که وقتی بچه بودید شما را کتک زده و یا با پدر شما بحث و مشاجره کرده است! همه ی ما در طول زندگی چهره صدها هزار نفر را دیده ایم، بنابرین ذهن ما منبع بی پایان شخصیت هایی است که هنگام خواب دیده می شوند.


6) همه افراد خوابهای رنگی نمی‌بینند 

افراد بینا فقط خوابهای سیاه وسفید و بقیه افراد تمامی رنگها را در خوابهایشان می‌بینند. مردم موضوعات مشترکی را در رویاهایشان می‌بینند. مثل موقعیتهای مربوط به مدرسه، تعقیب شدن، درجا دویدن، سقوط کردن، دیر رسیدن، دیدن مرگ کسی که زنده است، پرواز کردن، مردود شدن در امتحان و یا تصادف با اتومبیل. علت اینکه چرا به افرادی که خوابهای مربوط به درگیری و ناآرامی و مرگ را رنگی می‌بینند، فشارها و ضربه های روانی بیشتری وارد می‌شود، هنوز ناشناخته است.


7) خوابها آنچه که می‌بینیم نیستند
اگر شما درباره ی چیز خاصی خواب می‌بینید، الزاماً همیشه آن چیزی نیست که در تصویر می‌بینید. خوابها با زبانی بسیار سمبلیک با آدمی سخن می‌گویند. ذهن نیمه هوشیار شما می‌کوشد تا رویاهایتان را با اشیاء مشابه آن مقایسه و تلفیق کند. مثل سرودن یک شعر و استفاده از آرایه ی تشبیه: مورچه ها مثل ماشینی که هیچ وقفه ای ندارد کار می‌کردند. ولی شما هیچ وقت چیزی را با خودش مقایسه نمی‌کنید. به طور مثال هرگز نمی‌گوییم: آن غروب زیبا مثل غروبی زیبا بود. بنابرین ذهن شما ممکن است از هر سمبلی برای هر شیء استفاده کند ولی کمتر اتفاق افتاده که خود شیء سمبل خودش باشد.


8) ترک کنندگان دخانیات رویاهای واضحتری می‌بینند
کسانی که برای مدت طولانی سیگار می‌‌کشیدند و اکنون آن را ترک کرده اند، رویاهای شفاف تر و پاک تری نسبت به گذشته می‌بینند. طبق تحقیقات مجله روانشناسی ناهنجاری: در میان 293 ترک کننده که 1 تا4 هفته از دوره ترک آنها گذشته، 33% آنها حداقل1 بار خوابهایی مربوط به استعمال دخانیات را دیده اند. در بیشتر این خوابها، این افراد خودشان را در حال مصرف می‌دیدند و احساسات بسیار شدید منفی مثل، وحشت و اضطراب و گناه به آنها دست می داد. همچنین 97% ترک کنندگان تنباکو در مدت استعمال این خوابها را نمی‌دیده اند و عمدتاً فقط در دوران ترک مواد این خوابها دیده می‌‌شده است. این خوابها شفاف تر از خوابهای معمول بوده و مهمترین علامت مشترک ترک تنباکو گزارش شده است.


9) محرکات بیرونی به رویاها حمله می‌کنند
خیلی از ما فرایندی به نام تداخل خواب را تجربه کرده ایم. مثلاً هنگامی که صدایی را بیرون از عالم خواب شنیده ایم، به نحوی با خواب ما تداخل پیدا کرده است. مثالی مشابه این است که وقتی شما به صورت فیزیکی و در واقعیت تشنه هستید ذهن شما این احساس را با خوابتان تلفیق می‌کند. سپس به صورت مداوم پارچ های بزرگ آب را می‌نوشید و خود را سیراب می‌کنید، دقایقی بعد دوباره تشنه می‌شوید و آب می‌نوشید، تشنه می‌شوید … آب می‌نوشید … و این چرخه تا وقتی بیدار می‌شوید تکرار می‌شود تا اینکه در عالم واقعیت آب بنوشید.

10) طی خواب بدن فلج می‌شود
می‌خواهید باور کنید یا نه، بدن شما در حقیقت هنگام خواب فلج می شود. به نظر می‌رسد این اتفاق از حرکت ناخواسته ی بدن و به نمایش گذاشتن رویاها جلوگیری می‌کند. بر اساس مقاله ی خواب در ویکی پدیا : غدد شروع به ترشح کردن هورمونی می‌کنند که به القای خواب کمک می‌کند، نورونها سیگنالهایی را به نخاع می‌فرستند که باعث آرامش بدن می‌شود و کمی بعد بدن بی حس و فلج می شود. 


بیشتر بدانید : 
وقتی خروپف می‌کنید، نمی‌توانید خواب ببینید. 
کودکان نوپا تا وقتی به سن 3 سالگی برسند درباره ی خودشان خواب نمی‌بینند. آنها عموما در همان سن تا 7 یا 8 سالگی شان کابوسهای بیشتری نسبت به بزرگسالان می‌بینند.
:: اگر شما را به طور ناگهانی از خوابی کوتاه بیدار کنند، رویاهای واضح تری را نسبت به وقتی که تمام شب را خوابیده اید به یاد می‌آورید.

مجید کرامتی مقدم ; ٩:٤۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱

ورزشکار یعنی این!!

مجید کرامتی مقدم ; ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۱

وضعیت عجیب کاربران موبایل در کره شمالی!

شاید بسیار سخت باشد که باور کنید در کره شمالی مردم به گوشی موبایل دسترسی داشته باشند زیرا این کشور یکی از ایزوله ترین مناطق دنیا است و بسیاری از فناوری ها در آن ممنوع اعلام شده است. ولی با این حال از سال 2008 اپراتور Koryolink اقدام به پوشش شبکه وایرلس در این کشور کرده است و تا به امروز حدود 1 میلیون نفر از امکانات آن استفاده می کنند. این رقم در سال 2010 حدود 300.000 نفر بوده است که این امر نشان دهنده گسترش سریع استفاده از موبایل در کره شمالی است. شاید تعداد 1 میلیون کاربر رقم بسیار زیادی به نظر نرسد ولی باید گفت در این کشور حقوق ماهیانه میانگین مردم حدود 15 دلار است در حالی که خرید یک تلفن همراه 400 دلار هزینه دارد و جمعیت کل این کشور نیز 24.5 میلیون نفر است و یعنی فقط 4 درصد از مردم به موبایل دسترسی دارند.

بعضی دیگر از افراد نیز خطر واردات غیر قانونی تلفن همراه را قبول و اقدام به وارد کردن موبایل از طریق کشور چین می کنند. مزیت این تلفن های همراه نسبت به اپراتور خود کشور کره شمالی تماس های بین المللی است. کاربرانی که دارای این تلفن ها هستند می توانند با رفتن در کنار مرزهای کره از طریق اپراتورهای کشور چین تماس های بین المللی برقرار کنند. در سوی دیگر ایجاد این نوع تماس ها از طریق اپراتور Koryolink مجاز نمی باشد زیرا دولت قصد دارد که از خروج هر گونه اطلاعاتی به خارج از کشور جلوگیری کند.

دسترسی به اینترنت نیز که کلا خارج از ذهن است! و در بهترین حالت بعضی از کاربران دارای دستگاه هایی هستند که می توانند به وسیله آن ها تصاویر یا ویدیوهای خود را ضبط کنند یا به انتقال اطلاعات از طریق حافظه های جانبی مشغول شوند. جالب تر است که بدانید اپراتور Koryolink در ابتدا تمامی شماره های خود را با عدد 1912 شروع می کرد زیرا تاریخ تولد رییس جمهور کره شمالی Kim Il-sung در این سال بوده است. البته بعد از مدتی به علت افزایش تقاضا این اپراتور مجبور شده پیش شماره 1913 را نیز به لیست سرویس خود اضافه کند.

مجید کرامتی مقدم ; ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٤ امرداد ۱۳٩۱

چطور روز 24 ساعت شد؟

خط هیروگلیف مصری ها متعلق به سه هزار سال قبل از میلاد استفاده از سیستم ده-دهی شمارش را نشان می دهد. در این صورت چرا ساعت ها بر اساس 12 تنظیم شده اند؟

انسان در جهانی بر پایه عدد 10 زندگی می کند؛ این سیستم ده-دهی همه چیز،  از عملکرد دوتایی رایانه ها گرفته تا ساده ترین فرمول های ریاضی را پشتیبانی می کند.

پس چرا طول یک روز استاندارد بر روی زمین مطابق با این سیستم،  10 ساعته نیست؟

دلیل این موضوع در تاریخ مصری ها نهفته است، با تغییر پیدا کردن جوامع بشری از جامعه شکارچی به کشاورز افراد به نیاز برای محاسبه اموال و دارایی های خود پی بردند؛ تنها در آن زمان بود که ایده زبان نوشتاری اهمیت پیدا کرد و افراد آموختند که مانند کودکان امروزی با کمک گرفتن از 10 انگشت دست ها اجسام را بشمارند.

خط هیروگلیف مصری ها متعلق به سه هزار سال قبل از میلاد استفاده از سیستم ده-دهی شمارش را نشان می دهد. در این صورت چرا ساعت ها بر اساس 12 تنظیم شده اند؟

بسیاری بر این باورند سیستم 12 تایی از سیستم شمارشی برگرفته شده که مصری ها از فرهنگ سومری ها به ارث بردند،  سومری ها به جای استفاده از 10 انگشت،  برای شمارش از بند های انگشت هایشان استفاده می کردند (در صورتی که دست چپ خود را باز کرده و با استفاده از انگشت شست،  بند های انگشتان خود را بشمارید به عدد 12 خواهید رسید).

برای محاسبه زمان با استفاده از این شیوه مصری ها روز را به دو نیمه 12 ساعته تقسیم کردند،  یا به شکل دقیق تر،  به 10 ساعت روز،  دو ساعت صبح و گرگ و میش غروب، و 12 ساعت تاریکی شب تقسیم کردند.

مصری ها ساعت ها را بر اساس حرکات گروه های ستاره ای تنظیم کردند؛ آنها مجموعه ای از 36 صورت فلکی کوچک مشهور به Decanها، گروه های ستاره ای که تقریبا هر 40 دقیقه یکبار در افق ظاهر می شوند،  را دنبال می کردند. طلوع هر Decan نشان از آغاز ساعتی جدید بود. آغاز دهه جدید،  یا همان دوره های 10 روزه مصری ها زمانی بود که Decan جدیدی پیش از غروب خورشید در آسمان شرقی دیده می شد.

مصری ها در سال دو هزار و 100 قبیل از میلاد تقویم خورشیدی خود را بر اساس طلوع و غروب معمول این گروه های ستاره ای تکمیل کردند تا تقویم سالانه یکپارچه ای را خلق کنند. 36 دهه این تقویم 360 روز سال مصری را تشکیل می دهد. این سیستم جدید با وجود اینکه در آن طول هر ساعت مطابق با فصل متفاوت بود،  به اندازه ای دقیق بود که مصری ها بتوانند با استفاده از آن بر اساس طلوع ستاره شباهنگ یا Sirius زمان طغیان رود نیل را پیش بینی کنند.

نیک لامب محقق رصد خانه سیدنی می گوید در این تقویم ها جدول هایی طراحی شده بودند که به مردم کمک می کردند در تاریکی شب با کمک رصد ستاره های Decan زمان را تخمین بزنند. این جدول ها حتی درون تابوت های مصری ها نیز وجود داشته  است،  احتمالا به این منظور که مرده ها هم حساب زمان را داشته باشند.

باوجود اینکه تقویم جدید خواندن زمان را برای همه ساده کرده بود،  ثابت نبودن طول ساعت ها در این تقویم برای یونانی ها ناکارامد بود،  یونانی ها به روز هایی با طول ثابت نیاز داشتند.

هیپارکوس،  ستاره شناس، جغرافی دان و ریاضی دان یونانی و بزرگترین ستاره شناس عهد عتیق فردی است که ساعت ستاره ای مصری ها را به شکلی تغییر داد که با ساعت استاندارد منطبق با اعتدال شب و روز امروزی نزدیک بود،  ساعتی که بر اساس آن هر دوره از روشنایی و تاریکی به 12 بخش مساوی تقسیم می شدند.

 

منبع : سیمرغ

مجید کرامتی مقدم ; ٦:۳٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۱ امرداد ۱۳٩۱

همراه اول این روزها چه میکنه

در ایام رمضان تبلیغ طرح بزرگ همراه اول هر لحظه در سطح شهر و رسانه ملی مشاهده میکنید .

ابتدا این طرح به این صورت میباشد که با فعال کردن آن شما از هر ۶۰ دقیقه تماس فقط ۵ دقیقه آن را پرداخت میکنید در ظاهر که طرح عالی و منحصر به فردی به نظر میرسد اما زمانی شما احساس جفا از سوی همراه اول میکنید که این طرح را فعال و انتظار استفاده از آن را داشته باشید .

متاسفانه بعد از فعال سازی در زمان های متفاوت ( زیر ۵ دقیقه ) همراه اول اقدام به قطع مکالمه میکند تا به سقف مد نظر نرسد ! جالب اینجاست که باید این سرویس به ظاهر رایگان و منحصر بفرد نیاز به فعالسازی دارد در صورتی که هزینه ای ندارد که فعالسازی را توجیه کند. اگر این یک خدمت و سرویس رایگان و ویژه است لزومی ندارد که توسط مشترک فعال شود و می تواند خود اپراتور برای کلیه مشترکین ارائه کند.

اما سوال اینجاست که عزیزان همراه اول که تمایل به استفاده مردم از این طرح را ندارند پس چرا این همه تبلیغات صورت گرفته تا مردم با پرداخت هزینه انتظار استفاده آن را داشت باشند اما هیچ خبری از خدمات در شان یک همراه اول را نمی توان مشاهده کرد !

نکته جالب دیگر این روزها تبلیغات تلویزیونی می باشد. در پیامی نشان می دهد که خانم سالمندی تنها و خسته نشسته است، سپس نوه اش پیامک ارسال میکند و او از تنهایی بیرون می آید و خوشحال و خندان می شود. سپس در ادامه می گوید” هیچکس تنها نیست . . . همراه اول”. در پیام بعدی تولد شخصی است که پیامک های بسیاری جهت تبریک تولدش دریافت میکند اما هیچکس در کنار او نیست و تنهاست. سپس گوینده می گوید” پیامک‌ها جای خالی شما را پر نمی‌کنند .. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی” . قضاوت با شما . . .

امیدواریم روابط عمومی همراه اول اقدام به پاسخگویی مناسب در این باره کند و در صورتی که مشکلی فنی در این باره وجود دارد هر چه سریعتر برطرف شود تا بیش از اینها بر سر مردم کلاه نرود !

مجید کرامتی مقدم ; ٦:٢٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۱ امرداد ۱۳٩۱

بیشترین کلماتی که ایرانی‎ها در گوگل جستجو می‌‎کنند

سیتنا - بنا به آمار مستند بیشترین کلماتی که ایرانی‎ها در گوگل جستجو می‎کنند به ترتیب حروف الفبا شامل موارد ذیل است:

الف - مثل آشپزی
بالاترین آمار جستجو در حرف الف مختص به کلمه آشپزی بود. به نظر می آید کاربران ایرانی در اینترنت نیز به دنبال غذاهای خوش طعم و خوشمزه می گردند. این کلمه بیش از 20 میلیون بار در گوگل جستجو شده است. ذوق ایرانیان با جستجوی کلمه آهنگ نیز رعایت شده است این کلمه بیش از 13 میلیون بار مورد جستجو قرار گرفته است.

ب - مثل بانک ملی
قصد تبلیغ برای بانک ملی را نداریم اما کاربران ایرانی بیش از 13 میلیون بار این کلمه را در جستجوگر گوگل وارد کرده اند و این بیش از هر چیز نشانگر رشد بانکداری الکترونیکی در نزد ایرانیان است.این خوشحالی زمانی کامل می شود که بانک صادرات با 5 میلیون جستجو در رتبه سوم قرار دارد. البته کلمه بازار کار نیز با 10 میلیون بار جستجو در مکان دوم جای گرفته است.

پ - مثل پست
مسئولان پست باید بسیار خوشحال باشند که ایرانیان بیش از 47 میلیون بار این کلمه را جستجو کرده اند.برای شرکت پستی که ضرردهی آن بسیار زیاد است این آمار می تواند نقطه امیدی در تاریکی باشد. کلمه پرسپولیس و پارس خودرو با 37 و 8 میلیون بار جستجو در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

ت - مثل تبیان
سایت تبیان یکی از قدیمی ترین سایت هایی است که طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. موسسه تبیان با تاسیس این سایت توانسته است تا کاربران بسیار زیادی را مشترک خود کند. این کلمه با 41 میلیون بار جستجو در میان کاربران ایرانی از معدود مواردی است که یک سایت جستجو می شود. کلمه ترجمه با 24 میلیون بار جستجو در رتبه دوم و تابناک با 916 هزار جستجو در رتبه سوم قرار دارد.

ث - مثل ثبت نام کارشناسی
ثبت نام کارشناسی 1 میلیون و 260 هزار بار جستجو شده است . بازار ثبت نام در این قسمت بسیار بالا است ، ثبت نام ازدواج دانشجویی و ثبت احوال نیز در رتبه دوم و سوم قرار دارد. اما نکته جالب ثبت نام برج میلاد است که 324 هزار بار مورد جستجو قرار گرفته است.برج میلادی ها از همین حالا می توانند بر روی درآمدی نجومی حساب باز کنند.

ج - مثل جوک
ایرانیان از دیرباز مردمانی شوخ طبع و خونگرم بوده اند و در قرن بیست و یکم نیز فناوری اطلاعات از شوخ طبعی ایرانیان بی نصیب نمانده است.کاربران ایرانی با 19 میلیون بار جستجوی کلمه جوک آمار بسیار بالایی از شوخ طبیعی دیجیتال را به نمایش گذاشته اند.

چ - مثل چوب
هر چه بیشتر فکر کردیم به نتیجه نرسیدیم که 36 میلیون بار جستجوی کلمه چوب در بین کاربران ایرانی به چه دلیل است؟ شاید شما بتوانید پاسخ مناسبی را در این خصوص برای خود پیدا کنید.
اما چت ایرانی با 3 میلیون و چت روم ایرانی با 2 میلیون بار در رتبه های بعدی قرار دارند.

ح - مثل حوادث
چندی پیش در گزارشی از 100 سایت برتر ایرانی نوشتیم "ایرانیان عاشق حاشیه”.
در این گزارش نیز می توان صحت این جمله را به طور واضح مشاهده کرد. 15 میلیون بار جستجوی کلمه حوادث می تواند گواه این ادعا باشد.
کلمه حج و حج عمره با 3 و 1 میلیون بار جستجو به ترتیب دوم و سوم هستند.

خ - مثل خدا
93 میلیون بار اسم معظم خدا توسط کاربران ایرانی جستجو شده است و کلمه خبر نیز با 51 میلیون و 400 هزار بار در رتبه دوم قرار دارد.

د - مثل دختر
قضاوت 111 میلیون بار جستجوی کلمه دختر در بین کاربران ایرانی را به عهده خواننده می گذاریم اما در رتبه های بعدی کلمات دانلود و داستان با 26 و 13 میلیون جستجو قرار دارند.

ذ - مثل ذوب آهن
صنایع نیز از علاقمندی کاربران ایرانی بی نصیب نمانده است. کلمه ذوب آهن با 454 هزار بار جستجو رتبه بالایی را از آن خود کرده است.

ر - مثل رقص
کاربران ایرانی گوگل بیش از 40 میلیون بار کلمه رقص را جستجو کرده اند و روزنامه با 7 میلیون بار جستجو در مکان بعدی قرار دارد.

ز - مثل زنان زیبا
زنان زیبا 6 میلیون بار توسط کاربران ایرانی جستجو شده اند.در رتبه بعدی زنگ موبایل با بیش از 2 میلیون بار جستجو قرار دارد.

ژ - مثل ژاپن
یکی از معدود کشوری که توسط کاربران ایرانی مورد جستجو قرار گرفته است کشور ژاپن است.این کشور 142 میلیون بار توسط این کاربران در گوگل جستجو شده است. کلمه ژورنال نیز 13 میلیون بار مورد جستجو قرار گرفته است.

س - مثل سایپا
سایپا خودروی ملی خود را رونمایی کرد. آیا 35 میلیون بار جستجو برای این خودرو است؟

ش - مثل شعر
ذوق ایرانی در فضای سایبر نیز به رخ کشیده شده است. بیش از 35 میلیون بار جستجوی کلمه شعر در نزد کاربران ایرانی از ذوق شعر این کاربران خبر می دهد.

ص - مثل صید
کلمه صید 439 هزار بار در گوگل جستجو شده است. این کلمه را نمی توان البته با قاطعیت به کاربران ایرانی نسبت داد زیرا برخی از سایت های یافت شده عربی بودند.

ض - مثل ضرب المثل
ضرب المثل های ایرانی ها از گذشته معرف این قشر بوده اند . در فضای سایبر نیز کاربران ایرانی 13 میلیون بار کلمه ضرب المثل را جستجو کرده اند. کلمه ضد فیلتر نیز با 713 هزار بار جستجو از علاقمندی این کاربران است.

ط - مثل طالع بینی
طالع بینی نزد ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کلمه در گوگل توسط کاربران ایرانی 5 میلیون بار مورد جستجو قرار گرفته است.

ظ - مثل ظهور امام زمان (عج)
کاربران ایرانی در فضای سایبر نیز ارادت خود را به مهدی موعود (عج) نشان داده اند. ظهور امام زمان(عج) به تعداد 3 میلیون بار فضای جستجوگر گوگل را مزین کرده است.

ع - مثل عکس
46 میلیون بار جستجوی کلمه عکس در بین کاربران ایرانی نشان از علاقه وافر این کاربران به عکس دارد.کلمه عشق با 28 میلیون بار جستجو و عروس با 14 میلیون بار در رتبه های بعدی قرار دارند.

غ - مثل غزل
ذوق ایرانی با جستجوی 4 میلیون و 560 هزار بار کلمه غزل کامل شده است. این کلمه یکی از کلماتی است که آمار بالایی را به خود اختصاص داده است.

ف - مثل فال حافظ
حافظ ای حافظ شیرازی بر ما نظر اندازی
شیرینی و حلاوت گرفتن فال حافظ به فضای سایبر نیز کشیده شده است .13 میلیون و400 هزار بار جستجو در گوگل توسط کاربران ایرانی صحت این ادعا را روشن می کند.
فیلتر شکن نیز با 1 میلیون و 910 هزار جستجو در رتبه بعدی قرار دارد.

ق - مثل قرآن کریم
به کلمه "ق” که رسیدیم حدسمان درست از آب درآمد. 21 میلیون و 500 هزار جستجوی قرآن کریم شایسته ایرانیان بود و بس.

ک - مثل کلیپ
28 میلیون و 100 هزار جستجو در مورد کلمه کلیپ در سایت گوگل توسط کاربران ایرانی ثبت شده بود.

گ - مثل گالری عکس
کاربران ایرانی گوگل 24 میلیون و 700 هزار بار کلمه گالری عکس را مورد جستجو قرار داده اند. کلمه گل نیز با 18 میلیون بار جستجو در رتبه بعدی قرار دارد.

ل - مثل لبنان
یکی دیگر از کشورهایی که کاربران ایرانی به آن علاقه وافری دارند لبنان است. این کشور بیش از 24 میلیون بار توسط کاربران ایرانی مورد جستجو قرار گرفته است.
کلمه لباس عروس نیز با 7 میلیون 30هزار بار جستجو در مکان بعدی ایستاده است.

م - مثل مترجم
7 میلیون و 390 هزار بار جستجو ی کلمه مترجم در سایت گوگل توسط کاربران ایرانی نشان دهنده رشد نرم افزارهای مترجم آنلاین در کشور است که می توان این نکته را به فال نیک گرفت.

ن - مثل نور
کلمه نور با بیش از 47 میلیون بار جستحو رتبه نخست را در کلمه "ن” دارا است و نوکیا نیز با 15 میلیون و 600 هزار جستجو رتبه دوم را در کشور دارد. نوکیا پیش از این ایران را یکی از بزرگترین بازارهای خود قلمداد کرده بود.

و - مثل وزارت بهداشت
کاربران ایرانی یا به بهداشت خود اهمیت ویژه ای می دهند و یا وزارت بهداشت آنقدر عملکرد خوبی داشته است که به یکی از پرطرفدارترین کلمه های کاربران ایرانی تبدیل شده است. 15 میلیون و 700 هزار جستجوی وزارت بهداشت توسط کاربران ایرانی صورت گرفته است.
وزارت علوم با 16 میلیون و 800 هزار جستجو بالاتر از ویکیپدیا قرار دارد.

ه - مثل همشهری
کلمه همشهری با 21 میلیون بار جستجو رتبه اول و همراه اول با 17 میلیون و 400 هزار بار جستجو در رتبه بعدی قرار دارد.
اما نکته جالب رتبه سوم است که 1 میلیون و 730 هزار بار نام هدیه تهرانی هنرپیشه سینما در گوگل ثبت شده است.

ی - مثل یوتیوپ
اما نکته جالب و آخر این که سایت یوتیوپ با وجود فیلتر شدن 52 میلیون بار توسط کاربران ایرانی یافت شده است. کلمه یاس نیز با 23 میلیون و 300 هزار جستجو رتبه بعدی را از آن خود کرده است.بازهم جالب است بدانید 989 هزار بار کلمه یانگوم توسط کاربران ایرانی جستجو شده است.
 

منبع: قدس آنلاین

مجید کرامتی مقدم ; ۱:٤۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۱ امرداد ۱۳٩۱

یکی از مجهزترین خوابگاهای دانشجویی در دانمارک

اقامتگاه و خوابگاه تایتجن در دانمارک میتواند بهترین خوابگاهی باشد که میتوانید تصور کنید. علاوه بر ظاهر بسیار شیک و مدرن طوری طراحی شده که برای دانشجویان بهترین فضا را مهیا کند. هر کدام از اتاق ها دارای امکانات کامل مانند سرویس های بهداشتی و سیستم تهویه است. این خوابگاه علاوه بر این دارای یک پارک فضای سبز مخصوص ، محلی برای مهمانی های دانشجویی کتابخانه ، اتاق موسیقی بهمراه تجهیزات موسیقی و سایر تجهیزات و امکانات میباشد.


مجید کرامتی مقدم ; ٦:٠٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٩ امرداد ۱۳٩۱

شروط ازدواج دختران غربی و ایرانی !! ( آخر خنده )

مجید کرامتی مقدم ; ٢:۳٩ ‎ق.ظ ; شنبه ٧ امرداد ۱۳٩۱

کوه پردیس و خاصیت درمانی این کوه

تا حالا اسم کوه پردیس و شگفتی های آن رو شنیدید؟؟!!!
این کوه باستانی پردیس است در حومه شهرستان جم از توابع عسلویه استان بوشهر و در نیمه های راه بندر کنگان به فیروز آباد شیراز قرار دارد .
حالا بخوانید معجزاتش این کوه را:
1- قله این کوه نزدیک ترین نقطه زمین به خورشید... است چون بالاترین ارتفاع در نزدیکی خط استواست.
2. آتشکده فوق العاده باستانی که در قله کوه قرار دارد ، محل تولد و غسل تعمید پدر جمشید جم است
.3. مغناطیس فوق العاده قوی کوه در جهان زبانزد است و اگر در فاصله 50 تا 100 متری کوه با ماشین توقف کنی و ترمز دستی را بخوابانید ، ماشین بجای سر پائینی به نرمی به سمت کوه کشیده می شود و سربالایی خواهد رفتو با برخورد به سنگها متوقف میشود
.4. پوشش گیاهی منطقه نوعی ...خار بیابانی است که خواص دارویی فراوان دارد و عسل حاصله از منطقه تماما" پیشخرید چند کارخانه داروسازی بزرگ جهان است یکی از ترکیبات اصلی مسکن Advil که یکی از بهترین قرصهای شناخته شده برای ناراحتی های اعصاب و دردهای میگرنی است از همین عسل تهیه می شود
5- این منطقه خرمای ویژه نیز تولید می کند که به نام خرمای خصه معروف است این خرما اندازه آلبالو بود و برای ساخت قندهای رژیمی برای بیماران *دیابتی *صادر می شود و ما یه دونه ازین خرما رو هم نمیبینیم*** و از هــــمــــه مــــهـــمــتــــر ***از جمله خواص این کوه خاصیت خارق العاده این کوه درکمک به درمان مبتلایان به* ایدز * می باشد .به خاطر نزدیکی این کوه به خورشید امکان رشد و نمو ویروس های بیماری زا از جمله ویروس HIV در این کوه صفر می باشد.
پزشکان متخصص بریتانیایی در موسسه Imperial Medical College در شهر لندن اخیرا در مقاله ای در روزنامه تایمز ضمن بر شمردن این خاصیت از سازمان ملل درخواست نموده اندتا نام این کوه(ANTI-HIV Mountain)را به تغییر دهند.
ضمنا دکتر Tim Hopkins رییس موسسه فوق درخواست ایجاد شهرکهای درمانی برای مبتلایان به ایدز در این منطقه نموده است. وی معتقد است با اسکان مبتلایان به ایدز در این منطقه پس از حداکثر مدت 18 ماه هیچ نشانه ای از بیماری در این مبتلایان دیده نشود.از دیگر خواص درمانی این کوه که زبانزد همه متخصصین mountain therapy (کوه درمانی)است .
خواص مغناطیسی این کوه باعث تخریب سلولهای سرطانی شده و به همین دلیل متخصصین بسیاری بیماران سرطانی زا را به کوهنوردی دراین کوه توصیه می‌نمایند. مدیکال کالج ایالت ایاهو آمریکا نیز طی تحقیقی خواص درمانی این کوه را تایید کرد

مجید کرامتی مقدم ; ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ ; جمعه ٦ امرداد ۱۳٩۱

پنج دانشگاه برتر ایران در تولید علم 2012

دکتر جعفر مهراد در خصوص رتبه بین المللی دانشگاه های کشور از نظر تولید علم از ابتدای سال 2012 میلادی تاکنون گفت: در این بازه زمانی در بین دانشگاه های جهان، دانشگاه آزاد اسلامی رتبه 30، دانشگاه تهران رتبه 166، دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه 204، دانشگاه صنعتی شریف رتبه 352 و دانشگاه تربیت مدرس رتبه 374 را کسب کردند.

مهراد خاطر نشان کرد: وابستگی سازمانی اعضای هیأت علمی و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی، تماما به دانشگاه آزاد اسلامی ایران و تحت همین نام است و واحدهای منفرد به صورت جداگانه در تعیین رتبه علمی از نظر تولید علم مورد توجه قرار نمی گیرند.

به گفته وی رتبه های اعلام شده پنج دانشگاه اول کشور از میان هزاران دانشگاهی که در تولید علم نام این دانشگاه ها در «وب آو ساینس» (مربوط به تامسون رویترز) وجود دارد برگزیده شده است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) تصریح کرد: مقایسه این رتبه ها با رتبه بسیاری از دانشگاه های جهان نشان می دهد که دانشگاه های ایران در جهت توسعه علمی و پژوهشی کشور تلاش های بیشتری را به عمل می آورند و این رتبه ها به نوبه خود حائز اهمیت و در خور توجه است.

وی در ادامه با بیان این که برخی سازمان ها گاه به ارائه آمار تولید علم اقدام می کنند اما به علت تعدد این منابع، آمارهای ارائه شده متفاوت است، به ایسنا گفت: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) بر حسب مسؤولیت و وظیفه ای که دارد و در فلسفه تأسیس آن نیز رصد کردن علم ایران و مقایسه آن با سایر کشورهای جهان به وضوح مورد تأکید قرار گرفته است، به صورت دوره یی و حسب ضرورت آمارهایی را در زمینه های یاد شده تهیه می کند که برنامه ریزان و سیاستگذاران آموزش عالی کشور در سطح کلان و دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی در سطح خرد می توانند به این آمارها اتکا کرده و با اطمینان خاطر از آنها استفاده کنند.

منبع : سیمرغ

بازنشر : ایران گراند

مجید کرامتی مقدم ; ٤:٠٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱

شغل‌های عجیب در المپیک 2012

تهران امروز: در این بازی ها که امسال در لندن برگزار خواهد شد نکات جالب توجهی می توان یافت که لذت تماشای مسابقات را دوبرابر می کند.

شاید همه تصور کنیم که ورزشکارانی که در این مسابقات مهم شرکت می کنند، ورزشکاران حرفه ای هستند که همه وقت خود را به ورزش کردن اختصاص می دهند اما جالب است که در این دوره از مسابقات برخی از ورزشکاران شغل هایی دارند که چندان به رشته ورزشی آنها ربطی ندارد. با این حال آنها همه تلاش خود را به کار می برند تا در مسابقات المپیک بهترین نتایج را کسب کنند.

با چند تن از آنها آشنا می شویم:

لانس بروکس

«لانس بروکس» در رشته پرتاب دیسک فعالیت می کند. این آمریکایی 28 ساله یک کارگر ساختمانی است که بعد از هر 12 ساعت کار، دو ساعتی را در یک باشگاه محلی به تمرین می پردازد. «بروکس» شغل های مختلفی را تجربه کرده است. خودش می گوید وقتی در یک کافه مشغول کار بوده است با «استیو دیترمونت» مربی پرتاب دیسک آشنا می شود و این مربی وقتی استعداد او را می بیند از او می خواهد این رشته را به صورت جدی دنبال کند. «بروکس» با برنده شدن در مسابقات انتخابی المپیک حالا جواز این بازی ها را در دست دارد و مطمئن است که عضلاتش که براثر کار ساختمانی قوی شده اند به کمک او خواهند آمد تا بتواند نتایج مناسبی از این بازی ها به دست بیاورد.

«چاس بتس» دیگر ورزشکار آمریکایی و کشتی گیری 25 ساله است که بیش از هر چیز خود را یک طراح می داند. با جست وجو در اینترنت می توان وب سایت طراحی او را با یک معرفی کوتاه پیدا کرد. وی وقتی طراحی نمی کند، کشتی می گیرد. پدرش او را وقتی پنج ساله بود، با کشتی آشنا کرد. بتس اگرچه در بازی های پکن نتوانست سهمیه المپیک بگیرد اما این بار در مسابقات انتخابی 2012 توانست جواز شرکت در بازی های لندن را به دست بیاورد.

اوریج بوتا

«اوریج بوتا» دونده ماراتن نروژی یک سرایدار است که بین شیفت های کاری تمرین می کند. وی برای فرار از سرمای شدید زمستان های نروژ در تونل های فاضلاب زیرزمین تمرین کرده است! تمرین های این دونده اتیوپیایی الاصل بالاخره نظر «ارلینگ آکسلند» مربی دو ماراتن را جلب کرد. «بوتا» صبح ها به نظافت دفاتر مشغول است. در بین شیفت هایش تمرین می کند، بعد از ظهرها وظیفه تمیز کردن یک دبیرستان را بر عهده دارد و بعد از آن به خانه می رود تا با پسر 9 ماهه اش بازی کند.

منبع : سیمرغ

بازنشر : ایران گران

مجید کرامتی مقدم ; ۳:٥٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱

تابلو سیار احمدی‌نژاد در آمریکا+عکس

اتاق های فکر یکی از سه ضلع سیستم تصمیم گیری در آمریکا به شمار می آیند که با انجام پژوهش  و ارائه پیشنهادات در خصوص مسائل مهم، نخست به طرح آن در رسانه ها می پردازند و سپس برای جلب نظر کنگره، به دولت یاری می رسانند. اما بر خلاف این دست از موسسات،   سازمان هایی هستند که کار آن ها متوقف کردن فعالیت تجاری و مالی شرکت های بزرگ تجاری آنهم از طریق تاثیرگذاری بر افکار عمومی است.

در واقع،   آن ها به منظور نیل به هدف خود برای قطع حمایت ها و همکاری های مالی و تجاری موسسات و شرکت های بزرگ با ایران،   روش تبلیغاتی را در پیش می گیرند تا از طریق فشار افکار عمومی، آن ها را به قطع رابطه با ایران وادار کنند. از جمله این سازمان ها می توان به موسسه «اتحاد علیه ایران هسته ای» (United Against Nuclear Iran) نام برد که یک نهاد بین المللی وابسته به تشکیلات صهیونیستی است. از جمله مهم ترین اعضاء این گروه می توان به مارک والاس،   نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، دنیس راس،   مشاور سابق اوباما و  گری سامور، کار شناس مسائل ایران اشاره کرد.


این موسسه بر این مبنا شکل گرفته که از یک طرف، ایران را به عنوان تهدید هسته ای جهانی به افکار عمومی جهانیان معرفی کند و از سوی دیگر، تلاش می کند با فشار بر شرکت های بزرگ بین المللی که با ایران رابطه اقتصادی دارند، آن ها را وادار به تحریم اقتصادی ایران کند.

این تشکیلات صهیونیستی که درصدد است به هر نحوی مانع هسته ای شدن ایران شود، با طرح اتهامات بی پایه و اساس و بعضا اقدامات ایذایی در سطح جهان علیه ایران، می کوشد شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران اعمال کند چراکه موسسان و رهبران این موسسه بر این باورند، تحریم های بین المللی باید بخش لاینفک روند مذاکرات بین المللی با تهران باشد.

اما ویژگی بارز این موسسه صهیونیستی استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی برای اعمال فشار به گروه های هدف است. نمونه بارز این اقدامات در آستانه سفر سال گذشته محمود احمدی نژاد به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بروز کرد.

از بیلبوردهای سیار تا اجاره اتاق جنگ در هتل

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته ای» بیلبوردهای سیاری را همزمان با سفر احمدی نژاد به نیویورک، برای ایجاد فضای ضد ایرانی و ایران ستیزی در سطح شهر به راه انداخته بود. روی این بیلبورد ها نوشته شده بود: «در حالی که پس از ۱۰ سال هنوز حادثه ۱۱ سپتامبر را فراموش نکرده ایم، شریک غیرفعال القاعده به نیویورک می آید.»

این بیلبورد روی یک کامیون نصب شده و در منطقه منهتن نیویورک به مدت یک هفته از خیابان چهل و دوم تا پنجاهم در نزدیکی سازمان ملل به حرکت در آمد و در برهه ای نیز مقابل دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل و همچنین هتل محل اقامت احمدی نژاد متوقف شد.

جالب اینکه این بیلبورد سیار، بر ادعای همکاری و شراکت ایران با القاعده آنهم با استناد به گزارش منتشر شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا تاکید داشت. این در حالی است که آمریکا خود موسس گروه تروریستی القاعده بود. در واقع،   ایالات متحده با ایجاد گروه های افراطی تروریستی در زیر پوسته اعتقادات پوشالی و به ظاهر دینی و با توسل به ترور و تخریب، توطئه های خود برای تسلط بر منطقه را دنبال می  کند.

حضور ارتش سرخ شوروی در افغانستان در اواخر دهه هفتاد را شاید بتوان اولین انگیزه ای دانست که باعث تشکیل القاعده شد. آمریکا که نمی خواست به صورت مستقیم با اتحادیه جماهیر شوروی در افغانستان وارد درگیری شود، سعی کرد با فریب تعدادی از افراطیون و سلفی ها در کشورهای اسلامی و تحریک احساسات اسلامی آنان، گروهی منحرف را تشکیل دهد که در زیر پوسته اعتقادات به ظاهر دینی خود، منافع آمریکا را به صورت دقیق و سریع برآورده کنند.

به رغم محرز بودن این واقعیت، وزارت خزانه داری آمریکا پیش تر با انتشار گزارشی، ایران را متحد القاعده معرفی کرده و مدعی شده، تهران به القاعده اجازه داده تا از ایران برای کارهایی نظیر انتقال پول، سلاح و جنگجو به پایگاه هایی در پاکستان و افغانستان استفاده کند!

http: //www. jahannews. com/images/docs/files/۰۰۰۲۳۵/nf۰۰۲۳۵۶۵۲-۳. jpg

علاوه بر این، موسسه اتحاد علیه ایران هسته ای، بیلبوردهایی را در قطع کوچک تر اطراف محل اقامت احمدی نژاد در نیویورک مستقر کرد که دوچرخه سواران تی-شرت های این سازمان را پوشیده و نمونه کوچک   همان بیلبورد را با خود حمل می کردند.

در آن برهه، این گروه اتاقی در هتل وارویک، محل اقامت احمدی نژاد و هیات همراه اجاره کردند تا بتوانند دست به طراحی و مدیریت بهتر اعتراضات بزنند.

شرکت های کشتیرانی؛ هدف بعدی تشکل صهیونیستی

این تشکیلات صهیونیستی چند سال پیش نیز با نصب پلاکاردهایی در شهر «بالتیمور» ایالت مریلند و همچنین شهر «نورفولک» ایالت ویرجینیای آمریکا از شرکت کشتی رانی «مائرسک» خواست تا فعالیت های تجاری خود در ایران را متوقف سازد.

در پلاکارد ها نصب شده در بالتیمور نوشته شده «یک شرکت حمل و نقل در این بندر به دلیل تجارت در ایران جریمه شد، شما می توانید به آن ها بگویید که متوقف شوند.»

بر پلاکارد نصب شده در نورفولک نیز این عبارت دیده  شده: «مائرسک به خاطر تجارت با ایران جریمه شد. به مائرسک بگویید یا از قوانین پیروی کند یا بیرون برود.»

شرکت مائرسک، یکی از بزرگ ترین شرکت های حمل و نقل دریایی در جهان است که از سراسر بنادر دنیا کانتینر جابجا می کند و در ایران نیز به رغم فشارهای آمریکا حضور فعالی دارد.

جالب اینکه «مارک والاس»، رییس اتحاد علیه ایران هسته ای در توجیه این اقدام، منافع ملی آمریکا را بهانه قرار داده و گفته:    » پول مالیات دهندگان آمریکایی نباید به شرکت هایی برود که با ایران تجارت می کنند. مائرسک طی ۱۰ سال گذشته قراردادهایی به ارزش ۴ میلیارد دلار با دولت امضا کرده و بیش از ۹۰ درصد وجوه این قرارداد ها نیز از وزارت دفاع آمریکا تامین  شده است. این آزار دهنده است که مائرسک همچنان خواهان ادامه تجارت خود در ایران به قیمت از دست رفتن منافع امنیت ملی آمریکا باشد.»

اتحاد علیه ایران هسته ای که تمرکز خود را بر روی فشار به شرکت های بزرگ برای تحریم اقتصادی ایران قرار داده، سال گذشته نیز با نصب چند بیلبورد خواستار پایان تجارت شرکت کشتی رانی CMA CGM با ایران شد و ایران را متهم به استفاده از این کشتی ها برای حمل سلاح کرد.

این موسسه صهیونیستی همچنین از دادستان کل آمریکا در منطقه شرقی ویرجینا خواست تا در خصوص مراودات تجاری شرکت CMA CGM با ایران تحقیق کند. به این منظور نیز بیلبورد بزرگی را در نزدیکی مقرهای CMA CGM در نورفولک ایالت ویرجینیا و دفتر دادستان کل آمریکا در منطقه شرقی ویرجینیا قرار داد. بر روی این بیلبورد ها نوشته شده: «CMA CGM در واقع تسلیحات ایران را که برای سازمان های تروریستی فرستاده می شود، حمل و نقل می کند. هم اکنون زمان انتخاب است..... ما یا آن ها؟»

آگهی علیه شرکت فیات به خاطر ایران

این سازمان سال گذشته نیز با پخش ۷۰۰ هزار آگهی در سراسر نیویورک خواستار اقدام شرکت فیات برای تحریم ایران شد. در این آگهی ها از مردم خواسته شده تا اعتراض خود را نسبت به فعالیت های تجاری فیات در ایران نشان دهند.

مارک والاس، رییس این سازمان در این باره مدعی شده: «فعالیت های تجاری فیات در ایران قابل قبول نیست. از آنجا که ایران قوانین بین المللی را نقض می کند، شرکت فیات با انجام تجارت با ایران سبب ادامه حیات اقتصادی این کشور شده و باعث می شود که ایران بتواند به کارهای خطرناک خود ادامه دهد. فیات باید به جای فروش ماشین و کامیون هم اکنون از ایران خارج شده و نشان دهد که شرکت مسئولیت پذیری است».

وی در اظهاراتی قابل تامل به نقل از مجله وال استریت ژورنال مدعی شده : «کامیون های ایویکو نه تنها قرار است برای حمل موشک های ایران استفاده شوند، بلکه قرار است برای اجرای اعدام های عمومی وحشتناک نیز به کار گرفته شوند»!

این سازمان فشارهای مشابهی نیز بر پورشه، پژو و نیسان وارد کرده چراکه آن ها مدعی هستند، شرکت های خودروسازی نه تنها باعث درآمدزایی ایران می شوند بلکه وسیله ای برای دستیبابی این کشور به محصولات و تکنولوژی خارجی به شمار می آیند.

از آخرین اقدامات موسسه اتحاد علیه ایران هسته ای می توان به درخواست آن ها برای تحریم ۱۰ بانک خصوصی ایران اشاره کرد. به دنبال تحریم های مالی و پولی و نفتی علیه ایران و همچنین تحریم های جدید آمریکا علیه سایر بانک های ایران، این تشکل صهیونیستی خواستار قطع سریع روابط «سوئیفت» (نقل و انتقال سریع بین بانکی بین المللی) با همه بانک های ایران شد.

به گزارش فارس،اسامی این ۱۰ بانک عبارتند از: بانک صنعت و معدن، بانک دی، بانک پاسارگاد، بانک اقتصاد نوین، بانک دو ملیتی ایران- ونزوئلا، بانک اسلامی همکاری های منطقه ای، بانک کار آفرین، بانک پارسیان، بانک سامان و بانک تات.

در واقع، این موسسه از انجمن تبادلات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT) خواست تا هرچه سریع تر ارائه خدمات به کلیه بانک های ایران را تعطیل کند و با مسدود کردن گریزگاه های بانکی اجازه ندهد تا ایران به تامین مالی برنامه هسته ای خود ادامه دهد.

منبع : سیمرغ

مجید کرامتی مقدم ; ۳:٥٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱

خوش چهره‌ترین ورزشکار در المپیک! + عکس

کامیل لاکورت شناگر بیست و هفت ساله فرانسوی که موفق به کسب عنوان قهرمانی در اروپا و جام جهانی شده است به عنوان خوش چهره ترین ورزشکار حاضر در المپیک ۲۰۱۲ معرفی شده است.

چهره این ورزشکار مشهور فرانسوی قبلا هم مورد توجه رسانه های مختلف فرانسه قرار گرفته بود که در المپیک هم از این بابت مورد توجه هم قرار گرفته است.

منبع : سیمرغ

مجید کرامتی مقدم ; ۳:٤٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱

اتومبیل فراری سفارشی تمام چرم+ تصاویر

کارخانه‌های خودروسازی بسیار معروف مانند فراری غالبا کمتر خودروی های خاص تولید می کنند اما گاهی اوقات به سفارش مشتریان خودروهای بسیار گرانقیمت را تولید می کنند.
به تازگی فراری بنا به درخواست یکی از مشتریانش دست به اقدامی جالب زد و یک خودروی تماما از چرم را تولید کرد.


این فراری مدل “F430″  بنابه درخواست یک کلکسیونر فرانسوی ساخته شد و در ساخت بدنه و داخل آن تماما از چرم سیاه ساخته شده است.


البته این کاربرای فراری خیلی هم سخت نبوده است چرا که در گذشته یکی دیگر از ماشین هایش را با پوست وال تزئین کرده بود.
این مشتری میلیونر تاکید بر روی اصل بودن چرم داشته است و کارخانه نیز بیش از دو روز وقت صرف درست کردن و فراهم آوردن چرم این خودرو کرده است. این خودروی بسیار لوکس و منحصر به فرد ۱۶۵ هزار دلار قیمت گذاری شده است

مجید کرامتی مقدم ; ۱:٥٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱

طنز: مملکته داریم

* سوار هواپیما بشی انگار سوار عزرائیل شدی؛ اصفانیا راس می گن که دیگه بلیط دوطرفه رفت و برگشت بخری ریسک داره، باید فقط یه طرفه خرید که ضرر توش نباشه! مملکته داریم؟

* ساعت دوازده شب چنان برفی اومد که نگو، بعد یهو ابرا رفتن برفا آب شد کم مونده بود خورشیدم نصفه شبی طلوع کنه... مملکته داریم؟

* بچه ها دور هم جمع شدن مثلا دارن می جنگن، بهشون می گم اسم چند تا پهلوان ایرانی رو بگین، می گن: اسپایدرمن، جومونگ، مختار! مملکته داریم؟

* پول شارژ باطری موبایلمون از پول کارت شارژش بیشتر می شه، مملکته داریم؟

* پلوپز خریدم، ساخت ایران (نمی گم کدوم شهر تا توهین حساب نشه!) روش نوشته «اتوماتیک» ولی توی دفترچه اش نوشته: اگه ته دیگ قهوه ای کمرنگ دوست دارین نیم ساعت، قهوه ای پررنگ 45 دقیقه و قهوه ای تیره یک ساعت صبر کنین و بعد پلوپز رو خاموش کنین! مملکته داریم؟

* می ریم تو مغازه می پرسیم آقا شارژ دوتومنی ایرانسل چند؟ مملکته داریم؟

* مدیر باغ وحش پارک ارم تهران گفته مرگ ببر سیبری ممکن است ناشی از مصرف «گوشت خر» باشد. یعنی ما از ببر هم پوست کلفت تریم؟! مملکته داریم؟

* زنگ زدم 134 (سامانه هواگو) برای هوا شناسی، می گه هوا هم اکنون صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش ابر، وزش باد و گرد و غبار، با بارش پراکنده برف و باران و مه صبحگاهی. مملکته داریم؟ 

* ماشین صفر رو از کمپانی تحویل گرفتیم، تا برسیم پمپ بنزین، بنزینش تموم شد؛ مملکته داریم؟

* رفتم کلانتری می گم گوشیم رو گم کردم. می گه کجا گم گردی؟ می گم پارک. می گه چرا رفتی پارک؟؟؟؟ مملکته داریم؟

* دختر 11 ساله به مامانش می گه: «آخه تو از عشق چی می دونی؟»، مملکته داریم؟

* ساعت 6 صبح از ایرانسل اس ام اس اومده: با شارژ 9000 تومان دیگر، برندهٔ 210 تومان شارژ هدیه خواهید شد! مملکته داریم؟

* دانشگاه می زنن شروع سال تحصیلی یک مهر، استاداش بیست مهر میان، دانشجوهاش یه ماه بعدش! مملکته داریم؟

* آمار جراحی بینی انجام شده در تهران 23 برابر کل قاره آسیا است، مملکته داریم؟

* با هر کی دوست می شیم، همون هفته تولدشه. مملکته داریم؟

* پوشک بچه از غذای بچه گرون تره! مملکته داریم؟

* یه میلیون وام می خوایم بگیریم، می گن ده میلیون پول باید تو حسابت باشه! مملکته داریم؟

* مسئول خوابگاه می گه چرا دیر اومدی؟ می گم کلاس زبان بودم مامانم در جریان هست. می تونین زنگ بزنین بپرسین.. می گه از کجا معلوم؟ شاید خودت و مامانت از قبل با هم هماهنگ کرده باشین!!! مملکته داریم؟

* اس ام اس خالی ارسال می کنی انگلیسی حساب می کنن، مملکته داریم؟

* همین روزهاست که گدا ها با یه دستگاه کارت خوان بیفتن دنبالمون! مملکته داریم؟

* دزدگیر ماشینمو دزدیدن! مملکته داریم؟

* طرف سر هیچ کدوم از کلاس های دانشگاه نمی ره اما هر ترم سر کلاس تنظیم خانواده بدون غیبت حاضر می شه! مملکته داریم؟

* یارو دیگه تو خیابون نون جلو پاش می بینه بوس نمی کنه بزاره کنار، برمیداره می خوره! مملکته داریم؟

* دوتا تیشرت خریدم یکی دو ایکس لارج یکی اسمال. جفتشم اندازمه. مملکته داریم؟

* تور هشت روزه مالزی ویژه ایام محرم! مملکته داریم؟

* یکی از راه های رسیدن به خدا؛ هواپیمایی ایران است!! مملکته داریم؟

* عتیقه و اشیای باستانی رو عوض اینکه سازمان میراث فرهنگی کشف کنه، نیروی انتظامی کشف می کنه! مملکته داریم؟

* یکی از معیارهای اصلی در تعیین کیفیت یک سایت یا وبلاگ، اینه که فیلترش کرده باشن! مملکته داریم؟

* هر بلای طبیعی که سر خارجی ها بیاد عذاب الهیه، ولی هر بلای طبیعی که سر ایرانی ها بیاد امتحان الهی! مملکته داریم؟

مجید کرامتی مقدم ; ۱:٠٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳٩۱

جلـوه های رمضـان امـسال در سراسـر گیتـی

 جلـوه های رمضـان امـسال در سراسـر گیتـی

با گذشت سالی دیگر، ماه مبارک رمضان در حالی بازگشت که مسلمانان، بویژه در خاورمیانه، حوادث دوران سازی را رقم زدند و تجربه کردند. در این گزارش، با کوتاه ترین و طولانی ترین ساعات روزه داری در سراسر جهان آشنا می شویم. (با تذکر این نکته که مقدار زمان به صورت متوسط در نظر گرفته شده است؛ هم از نظر گستره جغرافیایی و هم از جهت روزهای ماه).


آرژانتین؛ به سبب قرار گرفتن در نقطه جنوبی آمریکای جنوبی،
کوتاه ترین زمان روزه داری را داراست با 9 ساعت و 30 دقیقه


استرالیا؛ به دلیل قرار داشتن در جنوب کره زمین، 10 ساعت


آفریقای جنوبی؛ 10 ساعت و 30 دقیقه


برزیل؛ 11 ساعت


کنیا؛ 12 ساعت


مکزیک؛ 13 ساعت و 20 دقیقه


مراکش؛ 14 ساعت


چین؛ 14 ساعت


یونان؛ 14 ساعت و 30 دقیقه


ژاپن؛ 14 ساعت و 30 دقیقه


ایالات متحده؛ 15 ساعت


ایران؛ 16 ساعت


فرانسه؛ 16 ساعت


عربستان؛ 16 ساعت


انگلیس؛ 16 ساعت و 30 دقیقه


مصر؛ 16 ساعت و 30 دقیقه


آلمان؛ 16 ساعت و 30 دقیقه


کانادا؛ 18 ساعت


هلند؛ 18 ساعت و 30 دقیقه


ایسلند؛ 20 ساعت و 20 دقیقه


دانمارک با 21 ساعت طولانی ترین روز را دارد

مجید کرامتی مقدم ; ٥:۱٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٤ امرداد ۱۳٩۱

راز چهره‌های متفاوت

از صورتتان راضی هستید یا نه؟ اگر می‌توانستید، می‌خواستید آن را تغییر بدهید؟ اگر می‌شد، چه طور صورتی برای خودتان می‌خواستید؟ به جواب این سوال‌ها ‌فکر کنید و جوابتان را به خاطر داشته باشید.
 
‌شخصیت ما قبل از هر جای دیگری روی صورتمان بروز پیدا می‌کند. حالات و تغییرات چهره، هرچند جزئی و خفیف، پیام شفاف، سریع و کارآمدی است که ‌می‌تواند یک زبان جهانی هم باشد، به شرطی که شما بتوانید حالات چهره‌های مختلف را تشخیص بدهید و بدانید که هر چهره‌ای چه چیزی می‌گوید. دانستن این ‌نکات از بهترین ابزارهای برقراری ارتباط با دیگران است. ‌دانستن اینکه طرف مقابل چه شخصیتی دارد و چه واکنش‌های احساسی از خود نشان می‌دهد، می‌تواند نقش مهم و حیاتی در رابطه ما و آن فرد داشته باشد.
 
اگر ‌ما بتوانیم احساسات مردم را زود تشخیص بدهیم، بهتر می‌توانیم در موقعیت‌های مختلف با آنها برخورد کنیم. مثلاً اگر ما بتوانیم تشخیص بدهیم که فردی غمگین ‌است، شاید بتوانیم واکنش درستی نسبت به ناراحتی او نشان بدهیم. ‌برای فهمیدن برخی از حالات چهره، نیازی به آموزش نیست، چون شناسایی آنها ساده است و حتی آن‌طور که روان‌شناسان می‌گویند ما از یک توانایی ذاتی برای ‌انجام این کار برخورداریم. <داروین> می گوید: روزی مادری هنگام مراقبت از کودک خودش شروع به گریه کرد. کودک با اینکه هیچ‌وقت با چنین صحنه‌ای ‌مواجه نشده بود اما جلو رفت و به عنوان همدردی روی شانه مادرش زد. داروین از این اتفاق نتیجه می‌گیرد که این کودک تا آن موقع ندیده بوده کسی گریه بکند، پس ‌نمی‌توانسته این احساسات را یاد گرفته باشد.
 
بنابراین تشخیص یک صورت گریان امری ذاتی و غریزی است. با این حال نکات ظریفی هم وجود دارد که توجه بیشتر ‌به آن می‌تواند به ما در درک بهتر از چهره خودمان و دیگران کمک کند. ‌شکسپیر می‌گوید: "چهره ما تاریخچه زندگی ماست." صورت ما حامل وقایعی از گذشته‌ها، طرز تفکر، خصوصیات اخلاقی ما و حتی نیازهایی مانند صمیمیت، ‌شرایط کار و سلیقه‌های شخصی ماست. ما بدون دانستن دقیق این نکته، معمولاً در اولین برخوردهایمان ناخودآگاه روی چهره افراد قضاوت می‌کنیم. این کار ‌چندان هم غیرمنطقی نیست. صورت ما در طول زمان ثابت نمی‌ماند و همان‌طور که عوامل فیزیکی یا بیماری‌ها می‌توانند بر بدن و صورت ما تاثیر بگذارند، ‌عوامل روانی نیز بر شکل‌گیری چهره ما تاثیر دارند. به قول آبراهام لینکلن :"درست است که ما در هنگام تولد چهره خود را انتخاب نمی‌کنیم اما صورت ما در ‌50 سالگی حامل کارنامه یک عمر انتخاب بین خوب و بد است." خیلی ساده است. فرض کنید صورت کسی که در یک کتابخانه و محیط آرام کار می‌کند، ‌چقدر بازتر و صاف‌تر از صورت کسی است که در یک محیط شلوغ کار می‌کند. فردی که محیط کاری شلوغی دارد، عادت کرده که به صورت ناخودآگاه به ‌صداها واکنش نشان بدهد و صورتش را جمع بکند. همین یک فرق در چهره این دو نفر، می‌تواند یک کلید برای فهمیدن یک نکته باشد. ‌تشخیص نکات شخصیتی و اطلاعات فرد از روی چهره آنها، چیز جدیدی نیست. این یک کار قدیمی است؛ آنقدر قدیمی که اسمی هم به نام چهره‌خوانی دارد.
 
اساس چهره‌خوانی بر این باور استوار شده که با بررسی و نظر دادن بر روی ظاهر یک شخص به ویژه چهره و سیمای او می‌توان به شخصیت و ‌اخلاق وی پی برد. قبل از شروع بحث باید دو نکته را مد نظر داشت. اول اینکه چهره‌خوانی یک علم دقیق و ثابت‌شده نیست و حتی با گذراندن دروه‌های ‌آموزشی دقیق و پیشرفته نیز نمی‌توان به‌طور قطع در مورد شخصیت و درون افراد صحبت کرد. نتایج شما در سنجش شخصیت، بستگی به تجربه، مهارت و ‌تعداد دفعات تحلیل قبلی دارد. نکته دوم که اهمیت بسیار زیادی هم دارد این‌ است که چهره را باید به طور کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و تا رسیدن به ‌همه حقایق، از قضاوت‌های شتابزده اجتناب کنید. با به یاد داشتن این نکات می‌‌توانید قبل از صحبت کردن با افراد تا حدی متوجه شخصیت آنها شوید.
‌شکل صورت، اولین نکته‌ای است که در هنگام تعبیر چهره باید به آن دقت کرد. فرم کلی صورت و شکل هندسی آن این نکات را به ما می‌گوید: ‌‌
 
صورت دراز و کشیده: صبور؛ افرادی که دارای چنین صورتی هستند عموماً صبر و تحمل زیادی دارند و توانایی حل مشکلات در آنها بیشتر است. جذابیت و خوش‌ترکیب بودن افرادبا چنین ‌صورتی نشانگر این است که آنها معمولاً کارهای خود را نیمه‌تمام رها نمی‌کنند و عادت به انجام امور به شکل تمام و کمال دارند. ‌‌
 
صورت مربعی: سخت‌کوش؛ طرفدار استقلال فردی و فردگرایی، سخت‌کوشی برای دستیابی به آرزوها، زیرکی و فعال بودن از ویژگی‌های این افراد محسوب می‌‌شود. ‌‌
 
صورت پهن: دانا و مهربان؛ این‌گونه اشخاص بردبار و مهربان هستند و معمولا‌ً ا‌فراد درس خوانده و روشنفکر به حساب می‌آیند. ‌‌ صورت گرد: پرانرژی؛ این شکل دلالت بر امیدواری، زنده‌دلی و انرژی دارد. این افراد می‌‌توانند اتاقی دلگیر و ساکت را به بمبی از خنده و شادی تبدیل کنند.
‌پیشانی شما تابلویی است برای یادآوری طرز فکر شما و نشانه‌ای از چگونگی تصمیمات و تاثیرات آن بر رفتارتان و شاید هم به این دلیل بوده که پیشانی را اکثر ‌ادیان، مکانی برای به خاک گذاشتن انتخاب نموده‌اند. ‌‌
 
پیشانی محدب و بیرون زده: مبتکر؛ ‌این پیشانی نشان‌دهنده علاقه فرد به استفاده از تخیل و راه‌حل‌های مبتکرانه است، چه در کار و چه در زندگی. ‌‌ بالای ابروها روی پیشانی، یک برآمدگی استخوانی باشد: قاطع؛ ‌مجری درجه یک قانون از هرنوع که باشد؛ چه قوانین علمی چه اجتماعی. این فرد برای اطمینان به راه‌حل‌ها نیازمند یک بار امتحان کردن آنها ست. در زندگی‌ نیز راحت اطمینان نمی‌کند، اما راحت هم شک نمی‌کند. یک برجستگی گوشتی میان ابروها: با اراده ؛ ‌این برجستگی روی ناحیه اراده روییده است، پس این خصوصیت نشانه سخت کوشی و همت اعلای فرد است، از کودکی تا کهنسالی. او را در زندگی و کار ‌جدی بگیرید. ‌‌ پیشانی صاف و بدون گره: افکار منظم ؛ ‌این اشخاص عموماً دارای افکاری منظم وقدرت تصمیم‌گیری در زمان حال هستند. پذیرای عقاید روشن وتازه نیز می‌باشند و نگرش و برخوردی معقول و ‌متعادل دارند.‌پیشانی چروکیده: پریشان؛ وجود خطوط در سطح پیشانی نشان می‌‌دهد که این افراد به سرعت هیجان‌زده و احساساتی می‌شوند و سریع آشفته و پریشان‌حال می‌‌گردند. ‌
هنگامی که پیشانی بیانگر افکار است، پس عجیب نیست ابروها که مرز پیشانی و چشم هستند را سمبل و بیانگر احساسات بدانیم. فاصله زیاد ابروها تا چشم نشانه ‌صبوری و مشکل‌پسندی است و فاصله کم آن نیز نشانه عجول بودن و قدرت تصمیم‌گیری سریع است. این را هم به یاد داشته باشید که معمولاً ابروها قرینه نیستند، ‌حتی در صورت خودتان. ‌‌
 
ابروی بسیار کم ‌پشت و کم ‌رنگ: اجتماعی؛ ‌ تشخیص اندیشه این فرد مانند ابروانش مشکل است. اما مردم با او خیلی راحت ارتباط برقرار می‌کنند. او بیشتر سعی در شنیدن دارد تا گفتن، پس هم‌صحبت ‌خوبی است. ‌‌ ابروهای پیوسته: متفکر و خلاق؛ ‌پیوستگی ابروها نشانگر این است که فرد دائماً در حال تفکر و اندیشه است و در مواقع رویارویی با مشکل، ایده‌های جالبی در سر دارد. ‌‌ ابروی دم باریک (در وسط پهن و در انتها نازک: ) خلاق؛ ‌کارهای بزرگتان را به این شخص بسپارید زیرا برای آنها راه حل‌های خوبی ارائه می‌دهد. اما هرگز سعی نکنید در اجرا نیز کار را به او بسپارید زیرا او یک ‌طراح و خلاق بزرگ است و ذهن خود را برای کارهای عملی آماده نکرده است. ‌‌ ابروی نازک و نخی: دهن‌بین؛ ‌این افراد معمولا‌ً دارای اعتماد به نفس کمی هستند. خود را بیش از مقداری که واقعاً تحت نظرند مورد توجه می‌دانند. آنقدر نسبت به حرف دیگران حساس هستند ‌ که دچار وسواس می‌شوند .‌
 
ابروی پرپشت و پهن: دوراندیش؛ ‌از نظر ذهنی فعال و منبعی برای افکار و عقاید می‌باشند و در بیان تفکرات نیز مانند زمان پردازش آنها قدرتمند هستند.ابروی صاف: متفکر؛ ‌صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه، تفکر و ایده‌گرایی فرد هستند. ‌‌ابروی کمانی: واقع‌گرا؛ ‌افرادی که دارای ابروهای خمیده و کمانی هستند از حکایت‌ها و داستان‌های واقعی لذت می‌‌برند.

مجید کرامتی مقدم ; ٢:۱٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۳ امرداد ۱۳٩۱