سرعت نت در ایران

مجید کرامتی مقدم ; ٤:۳٢ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۱

خوشبخت ترین مردم دنیا چه کسانی هستند

نتایج یک نظرسنجی نشان داد با وجود مشکلات اقتصادی، جنگ ها، تنش ها ، درگیری ها و بلایای طبیعی، مردم جهان نسبت به 5 سال پیش، احساس خوشبختی بیشتری می کنند.

به گزارش تکناز به نقل از رویترز، براساس این نظرسنجی به نظر می رسد مردم کشورهای اندونزی، هند و مکزیک، خوشبخترین آدم های روی کره زمین هستند.

سه چهارم افرادی که در این نظرسنجی در سراسر جهان شرکت کرده بودند گفته اند که در زندگی شان، خوشبخت هستند . یک سوم بقیه هم گفتند که بسیار خوشبخت هستند.

جان رایت معاون اول موسسه ابسوس گلوبال که در حال انجام نظرسنجی جهانی درباره خوشبختی است گفت: امروز، جهان خوشبختر است . ما می توایم در این باره مقایسه کنیم زیرا این موضوع را از چند سال پیش تاکنون پیگیری کرده ایم.

این نظرسنجی از سال 2007 تاکنون انجام شده و تاکنون افرادی از 24 کشور جهان در آن مشارکت کردند.

وی افزود: البته پیش بینی ها و برآوردها درباره دلایل خوشبختی انسان ها به دقت بررسی می شوند. موضوع تنها به اقتصاد و رفاه مربوط نمی شود بلکه به مجموعه ای از دلایل دیگر ارتباط دارد که باعث می شود این افراد چنین احساسی داشته باشند.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که برزیل و ترکیه به 5 کشور دارای بالاترین میزان حس خوشبختی اضافه شدند. این در حالی است که مجارستان، کره جنوبی، روسیه، اسپانیا و ایتالیا در انتهای فهرست ملت های دارای احساس خوشبختی قرار دارند.

برخی از کشورهای دارای اقتصاد بزرگ مانند آمریکا، کانادا و انگلیس نیز در میانه این فهرست قرار دارند. این موضوع نشان می دهد با پول نمی توان، خوشبختی را خرید.

رایت افزود: بعضی وقت ها، بزرگترین خوشبختی ها در یک وعده غذای گرم یا در سقفی بالای سر ماست.
وی می گوید: روابط اجتماعی، اولین دلیل در سراسر جهان است که مردم می گویند خوشبختی را به بار می آورد و در فرهنگ های مختلف، خانواده بزرگترین تاثیر را در روابط میان انسان ها دارد.

همچنین به لحاظ منطقه ای، آمریکای لاتین دارای بیشترین افرادی است که احساس خوشبختی دارند. پس از آن به ترتیب ، آمریکای شمالی، آسیا و اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا قرار دارند.

این درحالی است که تنها 15 درصد از مردم اروپا گفته اند که خیلی خوشبخت هستند.
در سطح شخصی نیز، این نظرسنجی نشان می دهد افراد متاهل نسبت به افراد مجرد، خوشبخترند. میزان احساس خوشبختی در میان مردان و زنان نیز، برابر است.

همچنین افراد زیر 35 سال نسبت به دیگر سنین، احساس خوشبختی بیشتری دارند و میزان تحصیلات با میزان احساس خوشبختی، رابطه مستقیم دارد.

مجید کرامتی مقدم ; ٤:۱٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۱

بدون شرح

مجید کرامتی مقدم ; ۳:٤٤ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۱

عاقبت چشم چرونی

مجید کرامتی مقدم ; ۳:۳۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۱

یادمون باشه با هر آشغالی که رو زمین میندازیم قامت یه نفر رو خم میکنیم

مجید کرامتی مقدم ; ۳:۳٤ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۱

اندر احوالات ورزش های ممنوعه از دیروز تا امروز

مجید کرامتی مقدم ; ٤:٢٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱

دوچرخه آئودی سوار شوید

اولین دوچرخه ساخت شرکت بزرگ اتومبیل سازی آئودی ساخته و به بازار معرفی شد.

این دوچرخه که نامش را E-bike گذاشته اند با طراحی دقیق مهندسان آلمانی شرکت آئودی ساخته شده است.

از خصوصیات این دوچرخه می توان به داشتن دو حالت نور در بدنه اش ، با توجه با انتخاب دوچرخه سوار و بدنه آن که از فیبر کربن(carbon fire) و پلاستیک تقویت شده( reinforced plastic)  ساخته شده ، اشاره نمود.

همچنین این دو چرخه دارای یک کامپیوتر  است که به صورت وایرلس ( wireless) با گوشی همراه دوچرخه سوار ارتباط برقرار می کند.


مجید کرامتی مقدم ; ٤:٠٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱

طراحی بی نظیر شرکت جگوار

شرکت اتومبیل سازی جگوار اتومبیل Jaguar C-X75 را در نمایشگاه ۲۰۱۰ پرده برداری کرده بود ولی ورژن جدید این اتومبیل که اسپرت تر از مدل ۲۰۱۰ آن است را به دنیا معرفی کرده است و اعلام نموده است که تعداد ۲۵۰ عدد از این مدل را از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ به دست مشتریان خود خواهد رساند.

موتور این اتومبیل بر خلاف اتومبیل های معمولی و پیستونی ، از نوع توربینی است و قدرت ۷۷۸ اسب بخار تولید می کند . شرکت جگوار قیمت این اتومبیل را بین ۷۰۰٫۰۰۰ تا ۹۰۰٫۰۰۰ یورو اعلام کرده است.

مجید کرامتی مقدم ; ۳:٥٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱

پروانه دو جنسه

به گزارش از یاهو : تصویری که مشاهده می فرمایید مربوط به پروانه ای می باشد که به جرات میتوان گفت پدیده ای اعجاب انگیز است که دانشمندان را شگفت زده کرده است.
این پروانه ی عجیب که اخیرا در امریکا پیدا شده است که دو جنسیتی است و هم نر و هم ماده است . با توجه به تصویر منتشر شده به راحتی میتوان دریافت که این پروانه زیبا دارای یک بال صورتی و یک بال آبی است و همین اثبات میکند که این حشره هردو جنسیت نر و ماده را داراست.

این حشره شگفت انگیز یک مورد نایاب است و بال صورتی وی مربوط به بخش مردانه او بال آبی با لکه سفید مربوط به بخش زنانه وی است.
جالب است بدانید در عالم حشرات احتمال وقوع چنین پدیده ای تنها ۰٫۰۱ درصد است و همین امر نادر بودن این پدیده را تایید میکند.


 

مجید کرامتی مقدم ; ۳:٥٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱

همه مخارج بیمارستان با یک لیوان شیر پرداخت شده بود

پسر فقیری که از راه فروش خرت و پرت خرج تحصیل خود را بدست میآورد

یک روز به شدت دچار تنگدستی و گرسنگی شد و فقط یک سکه نا قابل در جیب داشت.


در حالی که گرسنگی سخت به او فشار میاورد تصمیم گرفت از خانه بعدی تقاضای غذا کند .


با این حال وقتی دختر جوان زیبایی در را برویش گشود دستپاچه شد و به جای

 غذا یک لیوان آب خواست.دختر جوان احساس کرد که او بسیار گرسنه

است.برایش یک لیوان شیر بسیار بزرگ آورد


پسرک شیر ر...ا سر کشیده و آهسته گفت:


چقدر باید به شما بپردازم؟ دختر جوان گفت:هیچ.


پسرک در مقابل گفت:از صمیم قلب از شما تشکرمی کنم.


پسرک که هاروارد کلی نام داشت پس از ترک خانه نه تنها از نظر جسمی خود

را قویتر حس می کرد بلکه ایمانش به خداوند و انسانهای نیکو کار نیز بیشتر

شد.

تا پیش از این او آماده شده بود دست از تحصیل بکشد.. سالها بعد......


زن جوانی به بیماری مهلکی گرفتار شد. پزشکان از درمان وی عاجز

شدند.دکترهاروارد کلی برای مشاوره در مورد وضعیت این زن فراخوانده شد.او ب
لافاصله بیمار را شناخت.


مصمم به اتاقش بازگشت و با خود عهد کرد هر چه در توان دارد برای نجات

زندگی وی به کار گیرد.مبارزه آنها بعد از کشمکش طولانی با بیماری به پیروزی

رسید.


روز ترخیص بیمار فرا رسید.زن با ترس و لرز صورتحساب را گشود . او اطمینان

داشت تا پایان عمر باید برای پرداخت صورتحساب کار کند.نگاهی به

صورتحساب انداخت


جمله ای به چشمش خورد.


”همه مخارج بیمارستان قبلا با یک لیوان شیر پرداخته شده

است“

مجید کرامتی مقدم ; ۳:٤۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱

مراقب به این میگن

مجید کرامتی مقدم ; ٤:٠٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩۱

ویژگیهای مشترک انیشتین و کارآفرین ها

کارآفرین ها بیش از آنکه فکر می کنند با آلبرت اینشتین وجه مشترک دارند. بسیاری از ویژگی های شخصیتی که باعث شد اینشتین شخصیت منتخب قرن مجله تایم شود زمینه ساز کارآفرینی افراد می شود.

 
 
شما به عنوان یک کارآفرین لازم نیست متخصص فیزیک نظری باشید تا ویژگی های مشترکی با آلبرت اینشتین داشته باشید. اینشتین به معیار هوشمندی تبدیل شده است و این در حالی است که افراد معدودی در جهان توانسته اند اندیشه ها و نظریه های او را درک کنند. وی در طول عمر خود از طریق سخنان و رفتارش راه موفقیت را به همه نشان داد.
 
 کارآفرین ها بیش از آنکه فکر می کنند با آلبرت اینشتین وجه مشترک دارند. بسیاری از ویژگی های شخصیتی که باعث شد اینشتین شخصیت منتخب قرن مجله تایم شود زمینه ساز کارآفرینی بسیاری از افراد می شود. آیا شما یک اینشتین کوچک در درون خود می بینید؟ در مقاله حاضر به ۱۰ ویژگی مشترک بین او و کارآفرین ها اشاره می شود. اینها ویژگی هایی هستند که در تمام کارآفرین های موفق مشاهده می شود:
 
 

۱) تصور : اینشتین معتقد بود تصور مهم تر از دانش است.
هر روز میلیون ها نفر از اینترنت استفاده می کنند و در آن به جست و جوی اطلاعات مورد نیاز خود می پردازند اما لری پیج و سرگئی برین بودند که تصور کردند حتماً راه بهتری برای جست و جو در این شبکه وجود دارد و آنها بر مبنای همین تصور، اقدام کردند و سایت گوگل تاسیس شد. این دو نفر آنقدر دانش فنی داشتند که بدون کارآفرینی هم بتوانند در هر شرکت نرم افزاری مشغول به کار شوند اما با ظهور این تصور در ذهنشان تحولی بزرگ در دنیای اینترنت به وجود آوردند.
 

۲) همواره پرسیدن : اینشتین می گفت: موضوع مهم این است که پرسیدن را متوقف نکنید. یکی از مهم ترین سوالاتی که هر کارآفرین می تواند از خود بپرسد این است که چطور می توانم کار را بهتر انجام دهم؟ چه خدماتی ارائه می کنید؟ به تولید کالا اشتغال دارید؟تنها راه جذب مشتری های جدید و حفظ مشتری های پیشین، بهبود خدمات و کالاهایی است که در اختیار مشتری قرار می دهید. این فرآیند را در تمام محصولات شرکت های موفق مشاهده می کنیم. کارآفرین هایی که در این حوزه فعال هستند کمترین تاثیر را از رکودهای اقتصادی متحمل می شوند. اگر اینشتین از پرسیدن اجتناب می کرد ما امروزه به جای داشتن نظریه کامل نسبیت افکار پراکنده او را در این زمینه در اختیار داشتیم.
 

۳) مسائل قدیمی، شیوه های جدید تفکر : اینشتین می گوید: «نمی توانیم پاسخ پرسش ها را با همان نظام فکری که با آن پرسش ها را مطرح کردیم حل کنیم.»
در دهه های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ ناشران کتاب همواره از یک روش وقت گیر برای انتشار استفاده می کردند تا آنکه یکی از آنها تصمیم گرفت از روش دیگری استفاده کند تا سرعت انتشار بالا رود. اکنون که ۶۰ سال از آن زمان می گذرد هر دو روش هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. کارآفرین ها هرگز نمی توانند با همان فرضیاتی که مشکل را مطرح کرده اند به حل آن بپردازند. هر روز مشکلات جدیدی مطرح می شود و موانعی به وجود می آید. اگر کارآفرین ها توان حل مشکلات با مفروضات جدید را نداشته باشند در همان مراحل اولیه از حرکت بازمی مانند.۴) درک شهودی : اینشتین معتقد بود تنها امر ارزشمند درک شهودی است. اینشتین در حوزه فیزیک نظری تحقیق می کرد و برای پیشرفت در تحقیقات خود مجبور بود به درک شهودی خود تکیه کند. کارآفرین ها نیز هر روز باید همین کار را انجام دهند. پیش بینی آینده و شرایط آن تا اندازه ای با توجه به شاخص های موجود میسر است اما هیچ کس نمی داند آیا محصول یا فرمتی جدید مورد توجه مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت یا نه. در اینجاست که درک شهودی به کمک کارآفرین ها می آید. تحقیقات نشان می دهد بسیاری از بزرگ ترین موفقیت های سده بیستم، حاصل اقداماتی بود که کارآفرین ها بر مبنای درک شهودی خود انجام دادند.
 

۵) رویکرد مثبت : اینشتین در جایی گفته است: «ضعف رویکرد به ضعف شخصیت منجر می شود.»
در اوایل سده بیستم کارت های تبریک برای کریسمس بین افراد رد و بدل می شد. در سال ۱۹۱۵ انبار کارت های تبریک یکی از موفق ترین کارآفرین های آمریکا دچار آتش سوزی شد و تمام کارت های او در این حادثه سوخت. این در حالی بود که او ۱۷ هزار دلار بدهی داشت اما او و شرکایش امید و نگاه مثبت خود را از دست ندادند و این حادثه را راهی برای کشف توانایی های نهفته خود تلقی کردند. آنها با وامی که از بانک گرفتند و تلاشی شبانه روزی دستگاه های لازم برای چاپ و بسته بندی دو نوع جدید کارت را تهیه کردند. تلاش های آنها به نتیجه رسید و برای کریسمس به اندازه کافی کارت وارد بازار کردند. اکنون که حدود یک سده از آن زمان می گذرد این گروه به نمونه ای از تاثیر تفکر مثبت و تلاش بر موفقیت در شرایط سخت تبدیل شده اند.


۶) خواب بعدازظهر : گفته می شود اینشتین در اغلب بعدازظهرها برای استراحت دادن به مغز خود می خوابید.
بسیاری از کارآفرین های موفق نظیر شرکت گوگل و نایک نیز شرایطی را فراهم کرده اند که کارکنان می توانند بعدازظهرها مدتی بخوابند و با انرژی کامل به ادامه فعالیت بپردازند حتی شرکت مترونپس تجهیزات چرت بعدازظهر را تولید کرده و در اختیار تعدادی از شرکت های معتقد به سودمندی استراحت کارکنان در محیط کار قرار داده است. تحقیقات نشان می دهد میزان استفاده از این روش در بسیاری از کشورهای اروپایی روبه افزایش است.
 

۷) اولویت بندی : اینشتین هرگز انرژی و وقت خود را صرف امور کم اهمیت نظیر چانه زدن بر سر قیمت کالا یا گشت زدن برای انتخاب لباس نمی کرد. او به دقت می دانست اولویت زندگی اش چیست و تقریباً تمام وقت خود را صرف رسیدگی به آن می کرد.
 درسی که کارآفرین ها از این روش زندگی می گیرند، اولویت قائل شدن برای کارهاست. کارآفرین های موفق می دانند بسیاری از کارها را می توان به افراد باصلاحیت سپرد و همین کار را می کنند زیرا در غیر این صورت توان انجام کارهای اصلی را از دست می دهند. تحقیقاتی که درباره روند انجام امور مدیریتی در شرکت های موفق انجام شده به وضوح این روش تفویض امور را توسط کارآفرین ها نشان می دهد البته لازمه موفقیت این روش، انتخاب درست نیروی کار و تفویض امور مناسب هر فرد به اوست.


۸) تمایل به انجام کارهای جدید و احیاناً شکست خوردن: کسی که هرگز اشتباهی مرتکب نشده، هرگز کار جدیدی انجام نداده است.
 نفس کارآفرینی، انجام و امتحان کارها و ایده های جدید است. کارآفرین ها نیز مانند اینشتین همواره به تجربه های جدید می پردازند زیرا اگر چنین نکنند کارهایشان تقلیدی خواهد بود و موفقیتی در به دست آوردن سهمی در بازا، کسب نخواهند کرد. شرکت های تولیدی و خدماتی همواره در پی تجربیات جدید هستند و هر روز به نورآوری می اندیشند. مبنای کار آلبرت اینشتین نیز همین بود. اگر او چنین روشی برای مطالعات علمی خود نداشت بسیاری از نظریه هایی که اکنون در علم فیزیک وجود دارد،وجود نداشت. محققان معتقدند نوآوری مبنای کارآفرینی موفق است و کارآفرین های موفق با دقت در بازار آنچه را که ضروری است وجود داشته باشد اما ندارد، می یابند و به ارائه آن به مصرف کنندگان می پردازند.


۹) حفظ توازن : اینشتین معتقد بود: «اگر«الف»معادل موفقیت در زندگی است،«الف»مساوی«ب»،«ج» و«د»است:«ب»یعنی کار،«ج»یعنی تفریح و«د»یعنی سکوت.»
دقت کنید که اینشتین میزان مشخص و قطعی برای «ب»،«ج»و«د»معرفی نمی کند. مسلماً این اتفاقی نیست زیرا او می دانست مولفه های موفقیت چه چیزهایی هستند و می دانست که این فرمول با گذشت زمان تغییراتی پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر نمی توان برای تمام انسان ها فرمولی یکسان معرفی کرد.
کارآفرین های موفق نیز هر یک به شیوه مناسب خود بین مولفه های یاد شده توازن برقرار کرده اند. اینشتین روی تفریح تاکید خاص داشت زیرا کار کردن و سکوت مواردی هستند که هر کس انجام می دهد. کارآفرین هایی که در زمینه های مختلف توازن زندگی خود را حفظ نمی کنند در کار خود نیز موفق نخواهند بود. تحقیقات مختلف این ادعا را ثابت کرده است.
 

۱۰) تسلط بر تکنولوژی : اینشتین به سبب تلاش های پیگیر خود در هر دانشگاهی به کار مشغول می شد به جایگاه های رفیع دست پیدا می کرد. معتقد بود یک قدم جلوتر بودن از دیگران اهمیت فوق العاده ای دارد.
 معنای این روش زندگی برای کارآفرین های امروزی تخصص در بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی در جهت موفقیت کسب و کار است. تردیدی وجود ندارد که در پایان سده حاضر تنها یاد آن دسته از کارآفرین ها در ذهن ها باقی خواهد ماندکه حداکثر استفاده را از تکنولوژی کرده اند. اینترنت بعدی چه ویژگی هایی خواهد داشت؟ ۲۵ سال بعد ارتباطات چه پیشرفت هایی کرده است؟ اطلاعات چگونه منتقل می شود و ابزارهای آن چه خواهد بود؟ کسانی که به این پرسش ها پاسخ می دهند موفق ترین و مشهورترین کارآفرین های سده حاضر خواهند بود.
 
 


شاید دیگر هرگز در جهان، فردی با نبوغ و ویژگی هایی شخصیتی آلبرت اینشتین به دنیا نیاید. شما نیز در نقش کارآفرین تلاش کردن را مبنای فعالیت خود قراردهید

مجید کرامتی مقدم ; ۱:۳۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٧ خرداد ۱۳٩۱

شلغمم نشدیم یکی کوفتمون کنه خوب شه

ته دیگ طلایی رنگ خوشمزه هم نشدیم دو نفر سرمون دعوا کنند

شلغمم نشدیم یکی کوفتمون کنه خوب شه.....!!

ویرگول هم نشدیم هر کی بهمون رسید مکث کنه

قره قوروتم نشدیم دهن همه رو آب بندازیم

خربزه هم نشدیم هر کی می خورتمون پای لرزش هم بشینه

موبایل هم نشدیم ، روزی هزار بار نگامون کنی

پایان نامه هم نشدیم ازمون دفاع کنن

آهنگ هم نشدیم ، دو نفر بهمون گوش کن

مانیتور هم نشدیم ازمون چشم بر ندارن......!!!!!

به استاد میگم استاد شما که 9 دادی حالا این یه نمره هم بده دیگههههههههه ، یک نگاه عاقل اندر دیوانه کرد دست گذاشته رو دوشم میگه برو درس بخون پسرم ، استادم نشدیم شخصیت کسی رو خورد کنیم

کیبورد هم نشدیم ملّت به بهانه تایپ یه دستی به سر و کلمون بکشن.....

کلاه هم نشدیم ملت رو سرگرم کنیم

ای خدااااااا! بختک هم نشدیم بیفتیم رو ملت

تام و جری هم نشدیم زندگیمون سرتاسر هیجان باشه

نون هم نشدیم یکی از روی زمین ورداره بوسمون کنه

ای کی یو سان هم نشدیم تف بمالیم کف کلمون ، همه چی حل شه
مهر جانماز هم نشدیم بوسمون کنن

فلش مموری هم نشدیم حافظه مون زیاد باشه

معادله هم نشدیم ، کلی آدم دنبال این باشن که بفهمنمون و حداقل دو نفر درکمون کنن

کتابم نشدیم حداقل دوست مهربان بشیم

علف هم نشدیم حداقل به دهن بزی شیرین بیایم

عروسک هم نشدیم یکی بغلمون کنه

شارژر هم نشدیم بقیه رو شارژ کنیم

توپ فوتبالم نشدیم 22 نفر بخاطرمون خودکشی کنن

گلدونم نشدیم یکی یه گل بهمون بده

کبری هم نشدیم تصمیماتمون رو تو کتاب ها بنویسن

کزت هم نشدیم آخرش خوشبخت شیم

مجید کرامتی مقدم ; ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳٩۱